Seriale dramatyczne pozostają zawsze na topie

Niektórzy ludzie nie mogą obejść się bez seriali. Jest to swego rodzaju zastępcza, z goła inna, lecz równoległa rzeczywistość, do której z prawdziwą przyjemnością wracamy często. Kochamy przypatrywać się naszym drogim bohaterom, śledzić ich życie, myśleć, co zdarzy się w następnym sezonie. Twórcy zaś, żebyśmy przypadkiem się nie znużyli koncepcją serwują nam scenariuszowe perełki, akcję, dramat i komedię w jednym. Ostatnio, raczej nieprzypadkowo śledzenie kolenych epizodów ulubionych seriali stało się pewnym stylem życia.

gry

Źródło: http://www.morguefile.com/

I nie mowa tu o serialach, którymi raczą nas polskie media. Mowa o superprodukcjach amerykańskich, takich jak „Dexter” lub „House Of Cards”, które przyciągają wielkie rzesze ludzi. Kto najczęściej ogląda tego typu rzeczy? Jeśli mowa o naszych rodzimych produkcjach to przedział wiekowy kształtuje się w okolicach 40-70 lat. Częściej są to kobiety, choć mężczyźni rzadziej się do tego przyznają.

Przedstawione tu wiadomości zainteresowały Cię tak mocno, że chcesz dowiedzieć się więcej? Namawiamy więc do nowej witryny. Tam oczekuje istotne omówienie.

Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które mają najwięcej fanów w Internecie, to jak łatwo się domyślić oglądają je osoby w młodym wieku, z dużych miejscowości. Propozycja dla dzieci i dorosłych: seriale dramatyczne

W czym tkwi sukces tej formy spędzania wolnego czasu? zdaje się, iż pojęcie tego fenomenu kryje się w tym, o czym była mowa na wstępie artykułu: w swego rodzaju nałogu. Za tym pojęciem kryje się wartka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, niepewność, co wydarzy się w kolejnym sezonie. Reżyserzy odczytują doskonale te nastroje i celowo komplikują akcję przed zakończeniem odcinka… To z tego powodu z zapartym tchem wyczekujemy na następną część.

gry na konsole

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com

To działa w każdego typu serialach. Znakomicie sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime(zobacz koszulki z anime) jak i w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: dobre animacje. Co więcej, nikt z nas nie może czuć się bezpieczny będąc narażonym na tego typu techniki, bo pomimo tego, iż wiemy o ich istnieniu, to dajemy się tak nabierać, to powoduje, że życie staje się bardziej ciekawe. To tak jak z filmem, wiemy, że to jedynie film, jednak przeżywamy go często z takimi emocjami, jak gdyby było to prawdziwe życie. Identycznie jest z serialami, które pocięte na fragmenty uzależniają jeszcze bardziej, wciągają i nie pozwalają choć na chwilę się oderwać.