Założenie stadniny koni to nie interes – to najczęściej sens życia i miłość do tych kopytnych, która ciągnie się całe pokolenia

Posiadanie stadniny to najczęściej ciężka praca. Zwykle jest to zajęcie od rana do nocy i to bez jakichkolwiek dni urlopu. Należy opiekować się wszystkimi kopytnymi i karmić też źrebaki.

pasza dla źrebiąt
wolfik, sklep zoologiczny
Konie to zazwyczaj pasja, która trwa całe życie i niejednokrotnie przeradza się w sposób na życie. Założenie stadniny to stosunkowo kosztowna rzecz, ale często decydują się na to duże rodziny, które zajmują się tym biznesem od kilku pokoleń. Niekiedy końmi zajmują się dziadkowie, rodzice i nawet wnuki. Bakcyla mają możliwość złapać już będąc małym. Maluchy są w stanie opiekować się takimi samymi maluchami jak one – źrebakami. Są w stanie je karmić oraz wyprowadzać na Spacer. Tak buduje się więź oraz chęć naszych pociech, żeby w przyszłości kontynuowały nasz interes i troszczyły się o stadninę. W trosce o młode osobniki najistotniejsza jest pasza dla źrebiąt. Powinna być ona bogata w różne substancje odżywcze. Najbardziej chodzi o białko oraz wapń, a następnie o przeróżne wymagane minerały. Paszę musimy aplikować co najmniej dwa – trzy razy dziennie, aby młodziak rósł prawidłowo. Chodzi głównie o zdrowy przyrost kości i mięśni, ale także ścięgien.

Jeżeli zainwestujemy w rozwój naszego konia od pierwszych tygodni jego życia, to później będziemy mogli mieć nadzieję na to, że będzie on zdrowym i pięknym rumakiem, który przyniesie naszej stadninie pozytywny rozgłos oraz dochody. Jeżeli źrebak będzie prawdziwym czempionem, to będziemy mogli zgłaszać go do różnego rodzaju konkursów.