Zwierzęta domowe – prawdziwi przyjaciele każdego człowieka niezależnie od wieku

Ludzie posiadają zwierzaki domowe od setek lat. Na początku głównie były nam one niezbędne w trakcie polowania, zdobywania pożywienia, dopiero potem zaczęto je hodować w celach trochę bardziej towarzyskich.

owczarek niemiecki

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś większość osób ma takiego zwierzęcego podopiecznego.
Opieka nad zwierzętami to wyzwanie, które nie nadaje się dla każdego, należy mieć do tego odpowiednie cechy. Wydaje się iż najistotniejsza w tym wypadku jest ogromna cierpliwość: zwierzęta, zwłaszcza na początku swojego życia wymagają opieki praktycznie takiej samej jak dzieci – przykładowo zanim będzie sens inwestowania w najlepszej jakości żwirek dla kota opłaca się wpierw przetestować te z niższej półki, być może będą one efektywniejsze. Generalnie można z pewnością stwierdzić, że z kotami w roli zwierząt domowych jest całkiem spory problem. Te zwierzęta, jak głosi porzekadło, chadzają własnymi drogami, poprzez co są niezwykle trudne do wychowania – trzeba naprawdę wielkiego zaangażowania, aby z dzikiego kocura uczynić kochanego kotka czasem musi minąć sporo tygodni. Jednakże jest to wysiłek, jaki się opłaca: niewiele jest rzeczy, jakie są piękniejsze niż przyjaźń zwierzęcia, za które jesteśmy odpowiedzialni, o jakie dbamy, dla jakiego jesteśmy całym światem.
Troszczenie się o zwierzęta domowe czasami może być zupełnie niewymagająca, na przykład starczy iż czasem zainwestujemy w specjalistyczne witaminy dla psa, a czasami sprawowanie opieki nad zwierzęciem może nas kosztować W każdym sensie o wiele więcej aniżeli opieka nad niedomagającym członkiem rodziny.

Warto o tym pamiętać, gdy decydujemy się na sprowadzanie jakiegoś zwierzęcia do naszego domu. Na szczęście współczesna weterynaria jest na tyle rozwinięta, że można leczyć większość chorób, które spotykają nasze zwierzęta.