Własna hodowla rybek

Akwaria dla rybek lub terraria trzeba wybierać zależnie od wielkości planowanej gromadki. Początkującym hobbystom eksperci proponują nieduże typowe akwaria dodatkowo wzmacniane.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam by łatwo zacząć wystarczy z marszu wybrać sklep terrarystyczny, w którym zdobędziemy wszystko – zaczynając od piasku i kamyków, a na odpowiednich substancjach dla roślin zatrzymując wydatki. Jeśli jednak chcemy komplikować sobie hobby porwijmy się na samodzielne przygotowanie elementów wystroju terrarium. Wystarczy udać się za nad jezioro, aby zdobyć nietypowe kamyczki – chociażby piaskowce i inne, ożywiające wnętrze naszego terrarium – .

Temperatura i światło

Po przygotowaniu akwarium do zalania wodą i wpuszczenia tam rybek, dobrze jest, by dobrze przemyśleć, które rybki chcemy trzymać. Najlepiej wybrać je tak, żeby temperatura, w której mają żyć była komfortowa dla całej gromadki. Lampy grzewcze ze sklepu zoologicznego Terraodra to typowe urządzenia, które utrzymują stałą temperaturę wody. Nie można jednak zapominać, że lampa pod pokrywą – zależnie od użytych żarówek – także potrafi wpłynąć na temperaturę. Dużo więcej tego typu artykułów: tu

Filtracja wody

By stworzyć rybkom komfortowe warunki, należy zatroszczyć się o czystość wody.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie interesujący, to przeczytaj także ten udostępniony tutaj (https://alpaki.pl/) w tym miejscu wpis – on także będzie warty uwagi!

Filtry do akwarium łatwo kupić na licznych aukcjach w Sieci i sklepach dla akwarystów w Internecie – . Kupno urządzenia zależy od wielkości zbiornika na wodę. Małe filtry wewnętrzne świetnie pasują do niewielkich akwariów, a filtry zewnętrzne idealnie sprawdzają się w tych największych zbiornikach.