Bieszczady atrakcje

Bieszczady to pasmo górskie leżące we wschodniej strefie Beskidów. Bieszczady zajmują południowo-wschodni kraniec Polski. Spośród wszystkich pasm górskich w naszym kraju to Bieszczady uchodzą za w najwyższym stopniu pierwotne a także tajemnicze. Bieszczady są świetnym miejscem na wakacje o każdej porze roku. Czekają w tymże miejscu piękne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka jak również dalsze atrakcje.

Continue reading

Jakiego rodzaju atrakcje zaproponować mogą Mazury odwiedzającym ten rejon kraju turystom.

Nazywane też często Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych naszego kraju. Zresztą ta nazwa jest zupełnie na miejscu, gdyż jeziora będą zajmować około 7 procent powierzchni rejonu, a jest ich około trzech tysięcy. Największe mają więcej niż 100 km2 powierzchni, więc są to już rzeczywiście spore akweny, jednak największa liczba to jeziora które leżą na obszarze do kilku kilometrów.

Continue reading

Co zabrać w góry?

Projektowanie wakacji z rodziną nie należy to prostych rzeczy. Nie wszystkim wybrany kierunek odpowiada, nie we wszelkie punkty można zabrać malutkie dziecko. Z tej przyczyny tak istotne jest rozważenie, gdzie a także na jak długo wyjechać, a na końcu, co z sobą zabrać. O ile obranym kierunkiem są góry, a bierzemy ze sobą dziatwę, wtedy dobrze jest wiedzieć, o czym nie można zapomnieć przed podróżą.

Continue reading

Z jakiej przyczyny teraz na urlop warto wybrać Beskid Śląski

Niełatwo obecnie w większości wypadków znaleźć wymarzone miejsce na urlop. Czy to lato czy też zima warto jednak pomyśleć o wycieczce w góry. Pewnym atrakcyjnym rejonem, który należy odwiedzić może być choćby Beskid Śląski. Oferuje on wielość atrakcji dla wszelakich miłośników sportów czy również górskich wędrówek.

Continue reading