Masz psa albo kota? Powinieneś systematycznie odwiedzać sklep zoologiczny, gdzie znajdziesz potrzebne produkty

Zwierzę w domu to sama radość, bez znaczenia od tego czy jest to pies, kot, a może rybka, na którą będziemy patrzeć z bezapelacyjną przyjemnością, ponieważ akwarium to nad wyraz miły widok dla oczu. Jeżeli i ty masz albo planujesz mieć jakiegoś zwierzaka, musisz regularnie zacząć odwiedzać sklep zoologiczny, gdyż tylko tam znajdziesz wszystko, co konieczne jest w opiece nad nim.

Continue reading

Podstawowe informacje dla każdego, kto zamierza mieć psa lub kota w bloku.

Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach zwierzęta. Przed laty miały one bardzo ważne zadania, psy używano w polowaniach oraz do pilnowania domów, a głównym zadaniem kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować duże zniszczenie pożywienia. Obecnie oba te zwierzaki cały czas są naszymi wiernymi towarzyszami, choć współcześnie ich rola jest nieco inna – stają się po prostu kolejnymi z domowników, a zdarzają się nawet przypadki, kiedy zwierzak zaczyna zastępować komuś dziecko.

Continue reading

Który rodzaj żwirku będzie dobry dla naszego kota? Jakie są rodzaje i czym się charakteryzują?

To fakt, że odkąd stworzono higieniczne żwirki dla kotów, to sporo uległo zmianie w dziedzinie higieny tych czworonogów. Żwirki są niezbędne w codziennej toalecie kotów, powodują, że ani zwierzak, ani jego opiekun nie ma problemów z tą dziedziną. Są różne typy żwirków, zależnie od właściciela używany jest silikonowy, drewniany albo bentonitowy. Czy wiesz, do czego służą różne ich rodzaje i jaki opłaca się wybrać?

Continue reading

Koty są niesamowitymi zwierzętami!

Koty to bez cienia wątpliwości niesamowite zwierzaki domowe. To jasne, nie są powszechnie znane z uwielbienia do ludzi, są leniwe, tylko leżenie im w głowie, lecz tak czy siak zakup jednego kotka to doskonały pomysł. Optymistycznie zakładając, że żaden z mieszkańców domostwa nie jest uczulony na kocią sierść. A to w sumie zauważalne całkiem często.

Continue reading

Kiedy należy zrobić badanie w kierunku obecności pasożytów

Posiadacze zwierząt domowych, piesków i kotów często mają do czynienia z pasożytami. Zwierzaki po prostu czasem przenoszą pasożyty, zwłaszcza jeżeli są to młode zwierzęta. W owym przypadku podejście jest całkiem proste. Trzeba udać się do lekarza weterynarii i stosowne środki podać zwierzakowi. Nie koniec jednak na tym.

Continue reading