Home

Zoolandia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/creativereefing.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy przy użyciu granulatora możemy wytwarzać własne pasze?

Parasole
Autor: Julia
Źródło: http://www.flickr.com
Do produkowania pasz dla swoich zwierząt używa się szczególne maszyny do granulowania. Wytworzone granulki posiadają zawsze ten sam kształt oraz skład. Pasze granulowane mają małą wilgotność, a to przedłuża ich czas magazynowania.


Tego typu maszyną jest granulator.

Akwarium – zainteresowanie dla małych i dużych<br />

rybka w akwarium
Autor: Alex
Źródło: http://www.flickr.com
Akwarium może posiadać każdy. Jednak czy każdy powinien? Otóż nie, toteż zważając na ten fakt powinniśmy przed zakupem zadać sobie parę decydujących pytań, które pomogą w podjęciu decyzji. Pytanie numer jeden: czy posiadamy wystarczającą ilość czasu na opiekę nad akwarium i jego mieszkańcami? Obowiązki, jak to obowiązki – wymagają od nas nieco zapału i czasu.
To, jak pielęgnować podwodny świat ryb, skorupiaków i roślin, zależy od rodzaju wody i mieszkających w niej zwierząt.

Spuszczele – w jaki sposób zabezpieczyć drewno przed niniejszymi owadami oraz jak sobie poradzić, kiedy spuszczele już zainfekowały budynek

spuszczele
Autor: red.raleigh
Źródło: http://www.flickr.com
Spuszczele to jeden ze szkodników drewna, który może zagnieździć się tak samo w pojedynczych produktach z drewna, jak też w całych budynkach, a wówczas zwalczanie spuszczela jest już o wiele cięższe. Czym odznacza się niniejszy owad i co robić, gdy zauważymy jego obecność? Zacznijmy od tego, że spuszczele to jedne z groźniejszych szkodników, jakie należą do chrząszczy należących do rodziny kózkowatych. Atakują wyłącznie martwe drewno, a zatem takie, które zostało wycięte. Może to być zarówno drewno z kraju, jak i zagraniczne gatunki, np. modrzewie.

Jak odpowiednio zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela

Pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Zwierzę to przyjaciel człowieka. Często najwierniejszy przyjaciel. To radość, przyjaźń i oddanie. Doskonała bezwarunkowa miłość – dużo więcej daje, niż bierze. Jednak nasza miłość – ludzi, nie wystarczy. Albowiem bycie właścicielem psa czy kota to nie tylko przyjemność. To też odpowiedzialność za naszych mniejszych przyjaciół. Poranne wyjścia, troska o ich wygląd i prawidłowe odżywianie.

Należy pomyśleć czy nie może być zainstalowane niewidoczne ogrodzenie dla psa

Mały pies
Autor: jannok
Źródło: http://www.flickr.com
Uwielbiamy naszego pieska, przez to nie pragniemy, aby na terenie naszej posiadłości, był on wiązany do łańcucha, albo żeby zmuszony był przesiadywać w kojcu? A jednocześnie mamy już dosyć tego, że przebiega po naszych ulubionych kwiatach oraz niszczy drzewa, które mieszczą się w ogrodzie?

Akcesoria dla czworonogów znakomitej jakości na rynku

zabawka dla psa
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Na stronie www producenta wskazać można doskonale przygotowaną paletę rozwiązań, co są szyte na miarę. Znakomitość dostępnych tam ofert jest bezsprzeczna, dlatego wskazane jest systematycznie sprawdzać dostępność kolejnych opcji. Między innymi to właśnie obroże dla psów cieszą się ogromnym uznaniem na rynku, a zachwycających propozycji przybywa nieustannie. Niemała liczba imponujących zestawień oraz wyjątkowo atrakcyjne ceny – to wszystko odpowiada klientom najbardziej i reklama powstaje w sposób naturalny.

Jakiego rodzaju choroba gołębi pocztowych jest najbardziej poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są metody?

list pocztowy
Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Jak każde ze zwierząt, pocztowe gołębie są również podatne na różnorakie choroby. Duża liczba z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednakowoż jesteśmy w stanie efektywnie zawalczyć. Jakiego typu choroba jest najbardziej znana i jak można z nią walczyć? Najbardziej powszechna i najczęściej występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, należy do najbardziej niebezpiecznych chorób gołębi. Największy problem powoduje u ptaków młodych w momencie opuszczania przez nie gniazd oraz samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt konkretną konsekwencją powoduje dosyć duże straty. Podczas pierwszych objawów trzeba pamiętać, iż najlepsze leki dla gołębi pocztowych mogą zminimalizować późniejsze powikłania. Chorobę takiego typu wywołuje pierwotniak jednokomórkowy z rodziny wiciowców - co oznacza rzęsistek Trichomonas columbae.

Domowy pupil – jak można obecnie prawidłowo zatroszczyć się o jego zdrowie?

owczarek
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Posiadanie zwierzaka to wielka odpowiedzialność, z tego względu kiedy ma się w planach jego przygarnięcie, w pierwszej kolejności należy szczegółowo przemyśleć własną decyzję. To zdecydowana podstawa. Osoby, jakie już są posiadaczami psa bądź kota muszą zatroszczyć się o jego zdrowie. Jakim sposobem? Przede wszystkim, pilnując diety. To, jaką karmę podaje się zwierzęciu wywiera istotny wpływ na organizm. Świetnymi opiniami charakteryzuje się bosch karma dla psa.

W jaki sposób dbać o dobre zdrowie zwirzątka?

kot
Autor: Benjamin Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Zwierzęta tak jak ludzie wymagają prawidłowej pielęgnacji, żywienia oraz specyfików, jakie pomogą im cieszyć się zdrowiem. Troszczymy się o naszych zwierzęcych przyjaciół, gwarantując im bezpieczeństwo. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę, aby pupil był szczęśliwy?

Wiele ludzi chciałoby mieć pracę, która wiązałaby się z czworonogami

kot
Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Wiele osób marzy o pracy , która wiązałaby się ze zwierzętami. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ciężkie i sumienne jest to zajęcie. Większość swoją przygodę ze zwierzętamirozpoczyna już w wieku szkolnym. Niejednokrotne wyjazdy do ogrodów zoologicznych, gdzie napotkać możemy nawet wyjątkowo egzotyczne gatunki czy chociażby do przytułków dla zwierząt.
Powered by Drupal, an open source content management system