Home

choroba

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/creativereefing.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakiego rodzaju choroba gołębi pocztowych jest najbardziej poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są metody?

list pocztowy
Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Jak każde ze zwierząt, pocztowe gołębie są też podatne na różnorakie choroby. Duża liczba z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednakże jesteśmy w stanie skutecznie walczyć. Jaka choroba jest najbardziej znana i jak można z nią walczyć? Najbardziej znana i najbardziej często występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, należy do najbardziej groźnych chorób gołębi. Największy problem sprawia u ptaków młodych w chwili opuszczania przez nie gniazd oraz samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt mocną konsekwencją powoduje dosyć duże straty. Podczas pierwszych objawów trzeba pamiętać, iż najlepsze leki dla gołębi pocztowych są w stanie zmniejszyć późniejsze powikłania. Chorobę takiego typu może wywołać jednokomórkowy pierwotniak z rodziny wiciowców - czyli rzęsistek Trichomonas columbae.

Czemu zwierzęta pełnią tak ważną rolę w naszym życiu? Czego jesteśmy w stanie nauczyć się od wyjątkowych pupilków?

koń wspomagający rehabilitację
Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, iż zwierzęta wytwarzają bardzo dobrą aurę, która świetnie wpływa na samopoczucie tych, którzy znajdują się w pobliżu. Intrygujące cechy naszych pupilków sprawiają, iż są one uważane za członków rodziny a także pielęgnowane prawie jak dzieci. Dbając o pupilka możemy czerpać od niego wiele pozytywnej energii, dzięki której mamy w sobie dużo wigoru i chęci do życia.
Powered by Drupal, an open source content management system