Home

choroba

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/creativereefing.com/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakiego rodzaju choroba gołębi pocztowych jest najbardziej poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są metody?

list pocztowy
Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Jak każde ze zwierząt, pocztowe gołębie są też podatne na różnorakie choroby. Duża liczba z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednakże jesteśmy w stanie skutecznie walczyć. Jaka choroba jest najbardziej znana i jak można z nią walczyć? Najbardziej znana i najbardziej często występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, należy do najbardziej groźnych chorób gołębi. Największy problem sprawia u ptaków młodych w chwili opuszczania przez nie gniazd oraz samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt mocną konsekwencją powoduje dosyć duże straty. Podczas pierwszych objawów trzeba pamiętać, iż najlepsze leki dla gołębi pocztowych są w stanie zmniejszyć późniejsze powikłania. Chorobę takiego typu może wywołać jednokomórkowy pierwotniak z rodziny wiciowców - czyli rzęsistek Trichomonas columbae.

Czemu zwierzęta pełnią tak ważną rolę w naszym życiu? Czego jesteśmy w stanie nauczyć się od wyjątkowych pupilków?

koń wspomagający rehabilitację
Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta wytwarzają unikalną aurę, jaka świetnie wpływa na samopoczucie tych, którzy znajdują się w okolicy. Intrygujące cechy naszych pupilków sprawiają, że są one uważane za członków rodziny oraz pielęgnowane prawie jak dzieci. Opiekując się zwierzęciem możemy czerpać od niego wiele pozytywnej energii, za sprawą której mamy w sobie dużo wigoru i chęci do życia.
Powered by Drupal, an open source content management system