Założenie stadniny koni to nie interes – to najczęściej sens życia i miłość do tych kopytnych, która ciągnie się całe pokolenia

Posiadanie stadniny to najczęściej ciężka praca. Zwykle jest to zajęcie od rana do nocy i to bez jakichkolwiek dni urlopu. Należy opiekować się wszystkimi kopytnymi i karmić też źrebaki.

pasza dla źrebiąt

wolfik, sklep zoologiczny
Konie to zazwyczaj pasja, która trwa całe życie i niejednokrotnie przeradza się w sposób na życie.

Ten wpis jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na następne posty? Zatem nie ociągaj się i klikaj pułapki na lisy w ten link.

Założenie stadniny to stosunkowo kosztowna rzecz, ale często decydują się na to duże rodziny, które zajmują się tym biznesem od kilku pokoleń. Niekiedy końmi zajmują się dziadkowie, rodzice i nawet wnuki. Bakcyla mają możliwość złapać już będąc małym. Maluchy są w stanie opiekować się takimi samymi maluchami jak one – źrebakami. Są w stanie je karmić oraz wyprowadzać na Spacer. Tak buduje się więź oraz chęć naszych pociech, żeby w przyszłości kontynuowały nasz interes i troszczyły się o stadninę. W trosce o młode osobniki najistotniejsza jest pasza dla źrebiąt. Powinna być ona bogata w różne substancje odżywcze. Najbardziej chodzi o białko oraz wapń, a następnie o przeróżne wymagane minerały. Paszę musimy aplikować co najmniej dwa – trzy razy dziennie, aby młodziak rósł prawidłowo. Chodzi głównie o zdrowy przyrost kości i mięśni, ale także ścięgien.

Jeżeli zainwestujemy w rozwój naszego konia od pierwszych tygodni jego życia, to później będziemy mogli mieć nadzieję na to, że będzie on zdrowym i pięknym rumakiem, który przyniesie naszej stadninie pozytywny rozgłos oraz dochody. Jeżeli źrebak będzie prawdziwym czempionem, to będziemy mogli zgłaszać go do różnego rodzaju konkursów.