Jak wytresować psa?

Cześć osób pragnie posiadać ostrego pieska, jaki pilnował będzie domku jak też dobytku.
Większość jednakże fantazjuje o psisku przyjacielu, którego możemy bez obaw wypuścić ze smyczy w parku pełnym innych zwierząt a także osób, o psie, z jakim można się pobawić, albowiem w każdym z nas jest trochę dziecka i na końcu psie mądrym, który będzie nas słuchać bez względu na okoliczności.

agroturystyka

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak ludzie psiaki mają przeróżne charaktery. Charakter psa zależy w największym stopniu od 2 czynników: wychowania i rasy. Na naukę nigdy nie jest zbyt WCześnie. obroża elektryczna dla psa jest niezwykle pomocna w czasie szkolenia pieska.
pieniądze

Autor: CALVADO.pl
Na początek naucz pieska reagować na jego imię i aby przybywał, gdy wołasz go. Zawsze kiedy potrzebujesz przywołać go do siebie krzyknij głośno jego imię a także zagwiżdż bądź cmoknij. Jeśli czworonóg nie chce do ciebie przyjść kucnij i wyciągnij w jego kierunku ręce. Udawaj, iż masz coś w rękach, a to z pewnością zwabi czworonoga. Jeżeli przyjdzie do ciebie pogłaskaj go. Pod żadnym pozorem go nie goń. Czworonóg zrozumie to jako zaproszenie do gry „w berka”. Kiedy nawoływanie nie pomaga możesz spróbować także obrócić się na piecie po czym oddalić się. Większość niedużych zwierzaków lęka się utracić pana z oczu i prawdopodobnie za nim błyskawicznie pobiegnie. Na początek nie spuszczaj go w miejscach, gdzie jest dużo innych zwierzaków i ludzi. Łatwiej będzie ci go nauczyć, kiedy nic nie będzie rozpraszało jego uwagi.

Pamiętaj – nim zaczniesz puszczać pieska, wpierw przyuczyć go chodzić na smyczy. Jeśli potrzebujesz ukarać go to pokaż mu, iż jesteś zły na niego, przykładowo okrzycz go. Piesek nie rozumie co krzyczysz, lecz wyczuwa emocje takie jak gniew.