Jak karmę dobierać dla kotów po kastracji? Jaka będzie najlepsza? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Koty są dojrzałe płciowo mniej więcej około 6-12 miesiąca, w tym czasie w związku z tym wielu właścicieli podejmuje decyzję o kastracji. Wszystko dlatego, że dorosły kot znaczy teren, a zapach wydzieliny, jaką pozostawia jest dość nieprzyjemny

. Kastracja więc jest koniecznością, jednak musimy pamiętać, że dla tego typu kotów musimy dobrać odpowiednią karmę.
Karmienie kotów kastrowanych nie jest czymś skomplikowanym, choć niektórzy mogą twierdzić inaczej. Tego typu dieta to głównie zdrowe, dobrej jakości jedzenie, jakie musi wszak być dostarczane każdemu zwierzakowi, i to niezależnie od trybu życia, rasy jak i wieku. Karma dla kotów sterylizowanych więc jest niezbędna.
chomik

Autor: GrrlScientist
Źródło: http://www.flickr.com

A to z tego względu, że takie koty łatwej tyją Bardziej jest to widoczne, jeżeli chodzi o koty wykastrowane, lecz nie jedynie. Koty kastrowane mają troszkę wolniej działający metabolizm, natomiast ich dojrzały wiek sprawia, iż ruszają się nie aż tak dużo jak wtedy, gdy były małymi kocurkami. Zawsze dobierajmy kaloryczność konkretnej karmy do aktywności takiego zwierzaka. Zbyt duża waga jest dość dużym problemem, dlatego też jeżeli nasz kot ma do niej tendencję to lepiej od razu go przestawić na najlepszą karmę. Spora część producentów karm dzieli swoje produkty na takie, które są dla małych kociaków, kotów dorosłych i starszych.

Jeżeli niniejszy wpis Cię zainteresował, to śmiało kliknij tu oraz zobacz, co znajdziesz w najświeższej ofercie (http://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109). On również jest godny zainteresowania.

Najnowszy wpis: .

Dla kotów dorosłych można znaleźć karmy bardziej i mniej kaloryczne

. Powinniśmy nabywać karmy w specjalistycznych sklepach, tam, w jakim można dostać także pozostałe niezbędne artykuły jak żwirek Bazyl, jaki nadaje się dla każdego kota. Pełna oferta: