W którym miejscu możemy znaleźć polecany sprzęt dla myśliwego?

Rosną szeregi myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej kobiet, księży a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, gdyż ten termin oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zachowanie różnorodności gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu potrzebna jest bezustanna kontrola ich liczebności.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na zwierzę. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska czy gadżety strzeleckie. Profesjonalny myśliwy dba także o odpowiedni strój (zobacz strój św mikołaja) na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody i własnego komfortu. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po wielogodzinnym spacerze w mokrych butach czy przemoczonej odzieży.

Wszystkie te elementy stroju myśliwego są bardzo istotne. Jak skompletować odpowiedni strój? Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, niska waga, wysoka odporność i izolacja termiczna to najbardziej istotne zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś spora ilość przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ciepły, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Dobrze dobrana odzież myśliwska pozwoli nam na bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.