Jak spędzić mini-urlop w Polsce? Wypad za miasto na weekend!

W Polsce jest bardzo wiele miejsc, w które można wyskoczyć jedynie na kilka dni, ale także na dłuższy pobyt. W każdym zakątku naszego kraju można nieźle wypocząć i naładować akumulatory po trudach dnia codziennego, pod warunkiem, że dostosujemy miejsce do własnych upodobań. Ofert jest sporo, zwłaszcza w sezonie letnim.

Zdrowo w wakacje

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense

Aby wybrać się na wyczekany urlop w Polsce, nie musimy zbyt wiele załatwiać, ale przed szukaniem miejsc noclegowych przede wszystkim skupmy się na tym, co chcemy robić – czy zależy nam na wakacjach aktywnych czy na zupełnym lenistwie. Praktycznie każdy rejon Polski sprawdzi się na wyjazd weekendowy, ale atrakcje trzeba sobie dobrać do tego, jaki typ odpoczynku wybieramy. Góry, morze, równiny, czy jeziora, a może wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego na końcu świata? Jeżeli chcemy wypocząć aktywnie, postawmy na wypad w góry. Południe Polski jest piękne, a ludzie serdeczni i gościnni. Możemy skorzystać z takich atrakcji jak spacery, piesze wycieczki, zdobywanie szczytów, ale też możemy przepłynąć się rowerami wodnymi napędzanymi siłą naszych mięśni, zaliczyć spływ kajakowy.

Jeśli chodzimy po górach i mamy stosowny osprzęt, wybierzmy Tatry lub Beskidy, natomiast jeżeli jesteśmy niewprawionymi piechurami, zdecydujmy się na Karkonosze (koniecznie Śnieżkę i Szczeliniec), Pieniny lub Bieszczady (z licznymi połoninami). Między zdobywaniem kolejnych szczytów zregenerować się można zwiedzając miejscowe zabytki, na przykład świątynię Wang w Karpaczu. Jeśli nie w naszym guście są góry, możemy zorganizować wyjazd na weekend nad jezioro: . Zarówno urocze Mazury, jak i jakieś jeziorko w miarę blisko naszego regionu to niezłe pomysły, szczególnie jeżeli znajdziemy sobie domek w pobliżu lasu.

Przedstawiany artykuł jest bardzo ciekawy, jednak bez wahania przeczytaj też ten opublikowany (https://primaveraspa.pl/primapark/gastronomia/restauracja-wine-story/) w innym serwisie wpis – on również jest warty uwagi.

Połączenie wody, która działa uspokajająco, chłodząco i relaksująco oraz lasu, który zapewnia cień i wyciszenie nawet w gorący dzień, zawsze się sprawdzi. Wycieczka rowerowa, rowery wodne, łódki, badminton czy po prostu kąpiele w jeziorze – to świetny sposób na relaks! Wyjazd na weekend wystarczy, by skorzystać z najpopularniejszych nadwodnych atrakcji. Jeśli na co dzień jesteśmy mieszczuchami, weekend możemy spędzić w gospodarstwie agroturystycznym – będzie to nie tylko weekend blisko natury, ale również szansa na spróbowanie specjałów regionalnej kuchni lub samodzielnie przygotowanego chleba czy sera.

jazda na rowerze

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum

Urlop w Polsce to całkiem sporo możliwości – od aktywnego, wypełnionego atrakcjami weekendu w górach, po całkiem leniwy wypad na wieś.

Nasz tekst wydaje się być interesujący? Masz chęć na kolejne posty? Zatem nie wahaj się i kliknij (http://www.jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia/zajazdy-i-karczmy) w poniższy link.

Gdziekolwiek ostateczniewylądujemy pamiętajmy, by starać się na chwilę zmienić otoczenie, by nawet krótkim wyjazdem podładować akumulatory.