Z jakiego powodu labradory są tak wspaniałymi psami?

Odgłos wystrzału a potem zrywającego się nagle do odlotu ptaka przyciągnął naszą koncentrację. Popatrzyliśmy czujnym wzrokiem na gałązki okolicznych drzewek. Nie na długo jednak, ponieważ za nami dał się usłyszeć następny odgłos.

szkło

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Odgłos złamywanych gałęzi i cichy ryk upolowanego przed momentem jelenia.

Nasz pies zdawał się wyłącznie na to oczekiwać. Nie rozglądając się za nikim pomknął szybko w stronę rosnących nieopodal drzew. A trzeba oznajmić, iż jest to wspaniały psiak, który przynoszenie ma we krwi. Oraz w nazwie swej odmiany. Doskonale stosuje swoje zdolności jako psiak myśliwski. Kupiliśmy go jakiś okres temu w punkcie, jakie promuje się jako hodowla labradorów. Uradowaliśmy się, ponieważ długi czas szukaliśmy psa perfekcyjnego.

Tak samo ekscytujące artykuły znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeżeli pragniesz je zgłębić – zobacz pod linkiem acana grasslands, który jest tutaj!

Tego typu jak taki. Pies odmiany hodowla labrador retriever wspaniale sprawdza się też jako pies ratowniczy, jako przewodnik dla osób niewidomych czy jako szukający narkotyków psiak policyjny. Psiaki wywodzące się z rasy hodowla labradorów są niezwykle przyjazne człowiekowi, ale potrafią też obronić człowieka wtenczas, gdy trzeba. Oraz ponadto jego wygląd. Przynosi na myśl nieco pomniejszego niedźwiadka arktycznego. Zapewne nie jeden nazywa się się tak samo jak nasz Misiek. Dowolna hodowla labradorów powinna przeprowadzać także szkolenia tego typu, jak odbył w przeszłości nasz Misiek – hodowla (alpakoterapia w okolicach Warszawy) labradorów (czytaj na temat tej hodowli).

Był to specjalistyczny instruktaż o nazwie socjalizacja szczeniąt. Wszystko, czego się wtenczas wyuczył, dzisiaj przynosi niesamowite wyniki. Poznawanie osób spoza stada z równoczesnym skojarzaniem ich z pozytywnymi emocjami. Tego typu socjalizacja szczeniąt to również chodzenie do ludzi albo proszenie ich do siebie. Karmienie i głaskanie psiaka przez innych ludzi, jednak tylko jako bonus za wykonanie jakiegokolwiek nakazu, przykładowo „siadaj” albo „daj łapę”. Poznawanie innych psów oraz edukowanie się ich języka – przeczytaj o socjalizacji szczeniąt.

Zwiedzanie jak najobszerniejszej ilości innych pomieszczeń. Na niniejszym właśnie opierała się taka socjalizacja szczeniąt. Wszakże to nie wszystko. W jej zakres zaliczało się poza tym uczenie psiaka, że głośne odgłosy nie są niedobre i np. poznawanie różnorodnych innych przedmiotów.