Kim był Thierry Mugler i z czego zasłynął? Streszczony opis wybitnej postaci.

Thierry Mugler projektant mody pochodzący z Francji tudzież fotograf urodzony w 1948 roku. Jego imię i nazwisko tworzą znaną w historii mody markę, albowiem założył on o tej nazwie działalność zajmującą się modą i zapachami tak samo dla pań jak i dla mężczyzn.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
Już jako dorastający chłopiec, albowiem w wieku dwudziestu czterech lat, Thierry Mugler począł podróżować po świecie poprzez co opuścił swoje rodzinne miasto, którym był Strasburg. Niedługo po tym osiadł na dłużej w Paryżu. Rozpoczął projektować ubrania dla paryskiego sklepu o mianie „Gudule”, co było dla młodej osoby niezwykłym działaniem i także sporadycznie napotykanym wydarzeniem. () Prędko również odkryto jego talent. Po nabyciu w wyszczególnionym butiku doświadczeniu rozpoczął starać się o uzyskanie posady na wyższym stanowisku.

Poskutkowało to tym, iż mając dwadzieścia sześć lat Thierry Mugler pracował dla kilku sporych domów mody. Zwiedzał przy tym świat, albowiem wędrował pomiędzy Paryżem, Włochami, Londynem a Barceloną – czyli miastami, w jakich wielce liczyła się moda tudzież wyczucie stylu. Po paru latach , bo w 1973 roku Mugler wykreował swoją pierwszą własną kolekcję o nazwie „Café de Paris”. W 1976 roku przedstawił swoje prace w Tokio, na imprezie zorganizowanej dzięki Shiseido.

Cały czas interesuje Cię ten tekst? Kliknij w poniższy link i tam mamy moja strona www (http://zeccoro.pl/zlote-zawieszki), gdzie znajdziesz ekstra wiadomości.

Było to dla niego niesamowite wydarzenie w życiu. Osiągnął niebywały sukces. W 1978 roku otworzył swój pierwszy butik w Paryżu „Place des Victoires”.

Perfumy Alien Thierry Mugler

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

W tym samym czasie, Thierry Mugler począł projektowanie kolekcji dla panów. Ta kolekcja obejmowała nowoczesny styl, co było wybitnie nowatorskim wyjściem, nie było całkowicie pewne , czy zostanie to pochwalone przez konsumentów. Schludne, precyzyjne cięcie, wysoce rozpoznawalna postura, dynamiczna i drobna, wystające łopatki – to wskaźniki rozpoznawcze tej właśnie kolekcji.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które dadzą Ci masę newsów na ten temat. Namawiamy więc do kliknięcia w poniższy link.

Thierry Mugler w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych XX wieku stał się międzynarodowej sławy projektantem mody, jego kolekcje osiągnęły sukces handlowy. Na propozycję Chambre Syndicale de la Haute Couture, uwieńczył swoją pierwszą kolekcję haute couture w 1992 roku.

Na pokazach mody kolekcje Thierrego Muglera przedstawiały modelki światowego formatu, m.in.: Carmen Dell’Orefice, Eva Herzigova, Nadja Auermann, Irina Pantaeva, Karen Mulder, Elle Macpherson i dodatkowo Polki: Agnieszka Martyna, Lilianna Guderska i Ewa Witkowska. Mimo iż firma Thierry Mugler zajmowała się tworzeniem kreacji Haute Couture, jak i prêt-à-porter, to w dzisiejszych czasach znana jest głównie z perfum i to jest w tym momencie jej decydujący produkt sprzedażowy.