Jak skutecznie zwiększyć przychody z reklam na stronie internetowej?

W internecie jest bardzo dużo różnego typu poradników opisujących sposoby skutecznego marketingu za pomocą najpopularniejszego w tej branży narzędzia.

W praktyce jednak zazwyczaj są one albo po prostu przestarzałe, albo przy stosowaniu się do zawartych w nich wskazówek, efekty są dalekie od oczekiwań.
W międzyczasie stosowanie odpowiednich strategii, które uwzględniałyby również reklamy na smarfonach, mogłoby przynieść zaskakująco skuteczne efekty. To interesujące, lecz stosując się wskazówek znajdujących się w poniższym artykule, można nawet parokrotnie zwiększyć dochody wywodzące się ze swojej strony internetowej. Część z nich wymaga wykonania sporej pracy, jednak powinno się to opłacić. Po pierwsze trzeba umieścić trzecią jednostkę reklamową. I to wszędzie. Mogłoby to wpłynąć na wielkość dochodów aż o dwudziestolecia procent. Po wtóre, stosowane przez nas jednostki reklamowe powinny być stopniowo coraz większe.
morze

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie największym formatem, jaki oferuje lider w tej branży jest billboard o wymiarach 970×250 px i reklama o wielkości 300×1050 px.

Chciałbyś przeczytać coś równie interesującego? Super, ta strona www pokaz laserów na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ znajdziesz tam wiele tego typu informacji.

To znacznie większa wielkość od takich, które dotąd funkcjonowały. Warto jest to wykorzystywać na swoją korzyść. Kolejną kwestią jest wybór lepszych reklam niż te, które są sugerowane przez wspomnianego lidera. Chodzi tu o profesjonalne stosowanie różnych typów reklam na obszarze strony.

Jeśli jest na niej prezentowany jakikolwiek artykuł, bannery graficzne muszą być umieszczone w jego pobliżu, z kolei w jego zakończeniu – reklamy tekstowe. Nie możemy również zapominać o opracowaniu strategii dotyczącej reklamy na smartfony.