Seriale dramatyczne pozostają zawsze na topie

Niektórzy ludzie nie mogą obejść się bez seriali. Jest to swego rodzaju zastępcza, z goła inna, lecz równoległa rzeczywistość, do której z prawdziwą przyjemnością wracamy często. Kochamy przypatrywać się naszym drogim bohaterom, śledzić ich życie, myśleć, co zdarzy się w następnym sezonie. Twórcy zaś, żebyśmy przypadkiem się nie znużyli koncepcją serwują nam scenariuszowe perełki, akcję, dramat i komedię w jednym. Ostatnio, raczej nieprzypadkowo śledzenie kolenych epizodów ulubionych seriali stało się pewnym stylem życia.

gry

Źródło: http://www.morguefile.com/

I nie mowa tu o serialach, którymi raczą nas polskie media. Mowa o superprodukcjach amerykańskich, takich jak „Dexter” lub „House Of Cards”, które przyciągają wielkie rzesze ludzi. Kto najczęściej ogląda tego typu rzeczy? Jeśli mowa o naszych rodzimych produkcjach to przedział wiekowy kształtuje się w okolicach 40-70 lat. Częściej są to kobiety, choć mężczyźni rzadziej się do tego przyznają. Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które mają najwięcej fanów w Internecie, to jak łatwo się domyślić oglądają je osoby w młodym wieku, z dużych miejscowości. Propozycja dla dzieci i dorosłych: seriale dramatyczne

W czym tkwi sukces tej formy spędzania wolnego czasu? zdaje się, iż pojęcie tego fenomenu kryje się w tym, o czym była mowa na wstępie artykułu: w swego rodzaju nałogu. Za tym pojęciem kryje się wartka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, niepewność, co wydarzy się w kolejnym sezonie. Reżyserzy odczytują doskonale te nastroje i celowo komplikują akcję przed zakończeniem odcinka… To z tego powodu z zapartym tchem wyczekujemy na następną część.

gry na konsole

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com

To działa w każdego typu serialach. Znakomicie sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime jak i w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: dobre animacje. Co więcej, nikt z nas nie może czuć się bezpieczny będąc narażonym na tego typu techniki, bo pomimo tego, iż wiemy o ich istnieniu, to dajemy się tak nabierać, to powoduje, że życie staje się bardziej ciekawe.

Pamiętaj – stale bądź na czasie (https://zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat/interaktywne,2,1680). Z tego powodu nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego wpisu, który znajduje się pod wskazany linkiem. Nie rozczarujesz się!

To tak jak z filmem, wiemy, że to jedynie film, jednak przeżywamy go często z takimi emocjami, jak gdyby było to prawdziwe życie. Identycznie jest z serialami, które pocięte na fragmenty uzależniają jeszcze bardziej, wciągają i nie pozwalają choć na chwilę się oderwać.