Odpowiedni żwirek do kuwety to rzecz, której nie może zabraknąć w domu każdego wielbiciela kotów

Spora grupa ludzi uważa koty za brudne zwierzęta, których obecność w domu jest nieodłącznie związana z niezbyt przyjemnym zapachem. W rzeczywistości koty to jedne z najczystszych zwierząt domowych, które godzinami myją swoją sierść a potrzeby fizjologiczne bez żadnego problemu załatwiają do kuwety.
Kocięta bardzo szybko uczą się korzystania z kuwety. Zazwyczaj wystarczy raz pokazać pupilowi, gdzie znajduje się jego toaleta, a zwierzę od razu zapamięta to miejsce. czasem bywa jednak, że nasz ulubieniec zacznie [załatwi się gdzieś poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Sytuacja ta może być spowodowana niewłaściwą wyściółką w kuwecie.

Czekasz na następny artykuł? Pragnę poinformować Cię, że moja strona internetowa jest już skończona. W takim razie zachęcam do zaglądnięcia.

Zaglądając do sklepu z artykułami dla zwierząt możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.

żwirek silikonowy dla kota

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Sukcesem ostatnich lat jest z pewnością żwirek silikonowy dla kota. Wbrew pozorom żwirek ten nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie wzięło się od angielskiego odpowiednika słowa „krzem” czyli silicon. Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechuje się dużymi właściwościami absorbcyjnymi.

Dzięki temu doskonale nadaje się do roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia bezproblemowe utrzymywanie czystości w kociej toalecie.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na opisywany temat? Na pewno notka z witryny też je posiada, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je starannie.

Dodatkową zaletą jest jego lekkość – noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak uciążliwe.