Krótka prezentacja kilku sposobów i metod na wykonanie ogrodowych murków.

W ogrodach ważnym elementem wyposażenia są różnego rodzaju murki. Wykorzystuje się je w różnych miejscach, przykładowo do odgrodzenia czy podzielenia jakiegoś fragmentu terenu albo dla zabezpieczenia przed zsuwaniem się gruntu.

Przy okazji jednak można zrobić z nich bardzo interesujący element zdobniczy, komponujący się ładnie z pozostałym wyposażeniem, należy tylko umiejętnie je wykonać. Murki można robić z paru różnych materiałów, z jakich każdy będzie miał nieco inne cechy, a przede wszystkim wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład murki wykonane z cegieł.

Jeśli sądzisz, że znajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/poliuretanowe-zywice-odlewane/zywice-szybkie-bez-wypelniacza-2) do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj.

Są one stosunkowo łatwe w budowie, prezentują się efektownie, a dodatkowo charakteryzują dużą wytrzymałością na atmosferyczne czynniki. Jeśli wykorzysta się do budowy cegły, idź do mojej strony to można być pewnym, że tego typu murek bez problemów wytrzyma wiele lat użytkowania. Ponieważ cegły jako naturalny materiał mogą pod wpływem czasu trochę zmieniać swoją kolorystykę, to w czasie projektowania murku do swojego ogrodu należy o tym pamiętać.

palisada betonowa

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi zamiast różnych cegieł decyduje się na naturalne kamienie. Są one układane w podobny sposób jak cegły, to znaczy jeden na drugim i łączy zaprawą wapienną lub cementową. Przy tego typu murkach istotny jest wytrzymały i mocny fundament, który przez wiele lat będzie musiał wytrzymać ciężar całej konstrukcji. Trochę odmienna technika budowy jest przy palisadach, jakie również zyskują rosnącą popularność w ogrodach.

Nie ociągaj się – jeśli pragniesz przeczytać dalsze wiadomości (prezero.pl/) na ten niezwykle zajmujący temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do następnego artykułu.

Najczęściej spotykana palisada betonowa więcej ma postać okrągłych słupków mających odpowiednią długość, jakie wkopuje się w ziemię. Słupki takie wytwarzane są z wytrzymałego betonu, a ich bardzo dużą zaletą jest możliwość barwienia na ciekawe kolory. Dzięki temu można zrobić palisady w oryginalnych zestawienia kolorystycznych, doskonale komponujących się z resztą ogrodowego wyposażenia.

Słupki są sprzedawane w różnych długościach, przez co możliwości ich zastosowania są dość spore. Przy ich kupowaniu trzeba pamiętać o tym, że duża ich część musi być zakopana w ziemię, ponieważ jedynie w takim przypadku całość konstrukcji będzie odpowiednio wytrzymała.