Jak odpowiednio zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela

Zwierzę to przyjaciel człowieka. Najprawdziwszy przyjaciel. To szczęście, przyjaźń i oddanie. Doskonała bezwarunkowa miłość – oddanie na zawsze. Ale nasza miłość – ludzi, to za mało. Ponieważ posiadanie zwierząt to nie tylko pieszczoty. To także obowiązki. Spacery, troska o ich wygląd i stosowne odżywianie.

pies

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie często decydujemy się na zakupy przez internet. Bezpiecznie, szybko i w domowym zaciszu możemy spokojnie zorientować się w ofertach sklepu. W dodatku, ominie nas zanoszenie sprawunków do domu, gdyż poczta czy kurier dostarczy nam zakupy pod same drzwi.

Prowadzące swą działalność w sieci sklepy zoologiczne, oferują szeroki asortyment artykułów dla zwierząt, które sprostają oczekiwaniom szczególnie wymagających Klientów oraz ich pupili. Począwszy od dobrej jakościowo karmy, na zabawkach skończywszy. Tak, zabawki pełnią bardzo znaczącą rolę w rozwoju małego czworonoga. Ułatwiają pokonać nudę, rozładować stres lub napięcia. Wybór zabawki, szczególnie zabawki dla kota, nie powinien sprawić nam problemu. Pamiętajmy tylko, by była trwała i nieszkodliwa dla zwierzaka. Barwna, zwracająca uwagę, pobudzająca do działań zabawka, powinna znaleźć miejsce w każdym domu – odwiedź witrynę jak legowisko, w którym zwierzę może znaleźć sobie bezpieczne i przyjazne miejsce w domu. Stojąc przed wyborem kupna, przede wszystkim trzeba uwzględnić jego wielkość, kształt oraz materiały, z jakich zostało wykonane. Jak nam wiadomo, inny rozmiar będzie miało legowisko dla psa, inny dla kota.

Szczęśliwe zwierzę to jednocześnie czyste zwierzę. I podstawową sprawą jest, by potencjalni posiadacze zdawali sobie z tego sprawę. Szczególnie, że w przeciwieństwie do kotów, psy (Polecam szelki dla dużego psa) nie rezerwują sobie kilku godzin w czasie dnia na troskę o swoją sierść . O tę kwestię powinien postarać się właściciel, więc nie zapominajmy o kąpielach. Wiedzmy, że szampon dopasowujemy do typu włosa i stanu okrywy włosowej u psa, tzn: osobny dla alergików, długowłosych i szorstkowłosych. W jakich odstępach należy kąpać nasze pupile? Każdy typ włosa ma swoją specyfikę, a każdy pies, jak każdy człowiek, jest indywidualnością – musimy więc kierować się tylko własnymi obserwacjami i zadecydować sami.