Czy sprzęty ogrodowe będą odpowiednie na taras? W jaki sposób zaaranżować te dwie przestrzenie, jakie proporcje zachować?

Meble do ogrodu są ważną częścią każdego ogrodu, a także tarasu. Taras jednakże to nie to samo, co ogród, a sporo ludzi na to nie zważa. Czy umeblowanie, które kupujemy do ogrodu pasują także na taras?

Na rynku mamy bardzo wiele ciekawych modeli, szeroki asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, iż każdy z nas jest w stanie sobie pozwolić na tego typu umeblowanie. Są więc sprzęty z plastiku, tanie, popularne, lecz dość szybko się niszczące, meble z drewna, również często kupowane, trwalsze, szlachetniejsze, meble z wikliny coraz chętniej wybierane. Są też inne modele jak meble rattanowe albo meble z metalu. To czy konkretny rodzaj pasuje do naszego ogrodu zależy od wielu czynników. Jak wybrać meble na taras? Przy wyborze mebli na taras najważniejsze to uwzględnić styl architektoniczny domu, ponieważ meble (zobacz http://emmi.pl) z pewnością muszą przy nim dobrze wyglądać.

Huśtawka ogrodowa srebrna

Autor: Praktikera
Źródło: Praktikera

Liczy się również wielkość tarasu. Na mały dobrze jest kupić nieduże możliwe do złożenia krzesła i mały stolik, jeśli mamy do zagospodarowania większą ilość miejsca to wokół stołu o większych rozmiarach możemy postawić bardziej obszerne krzesła z dużymi oparciami. Na sporym tarasie można także wybrać leżaki, np. takie jak te z katalogu leżaków. Natomiast meble ogrodowe muszą pasować do stylu ogrodu. Jeśli nasz ogród wpisuje się w styl naturalny to nie porywajmy się na meble z plastiku. Tak samo, jak preferujemy nowoczesny styl zapomnijmy o meblach żeliwnych. Do ogrodu minimalistycznego doskonale wpasowują się meble z aluminium, gdyż są lżejsze od normalnych oraz nowoczesne. Analogicznie jak w przypadku tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do mniejszego nie powinniśmy kupować obszernych foteli albo dużego stołu. Musimy pomyśleć o proporcjach, to one są najważniejsze.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej stylowe meble tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Meble ogrodowe dobrze jest stawiać na twardym podłożu, gdyż na darni będą wchodzić w ziemię. Jeżeli mamy duży ogród mogliybysmy urządzić go bardziej interesujący sposób. Tak naprawdę poza miejscem do siedzenia dobrze jest pomyśleć o kąciku rekreacyjnym. Huśtawki ogrodowe świetnie się prezentują i przyjemnie się w nich spędza czas. Jeżeli posiadamy dzieci warto pomyśleć o specjalnych huśtawkach dla najmłodszych.