Zadbaj o swoją posesję, poskrom niegrzecznego czworonoga

To zaiste piękna chwila, kiedy wprowadzamy się do swojego domu. Naszą radość dopełni piękny i posłuszny pies. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, iż z początku niepozorne szczeniaki mogą być najprawdziwszymi szkodnikami.

zboża

Źródło: pixabay.com
Dorastający pies, wiedziony ciekawością, może wychodzić na niebezpieczne a także dalekie włóczęgi po okolicy. Może również psuć nasze ogrodzenie, warzywnik bądź starannie pielęgnowany ogród. Jeśli nasz psiak jest niegrzeczny i niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze, warto poprosić o pomoc fachowego behawiorystę. Podpowie on nam w jaki sposób egzekwować posłuszeństwo od czworonoga. Praca z behawiorystą często bywa jednak długa. Konieczny wówczas może stać się dobry pastuch dla psa. To] niewidzialne, elektryczne ogrodzenie. Złożone jest z drutu, elektrycznej obroży i centrali zasilającej. Za pośrednictwem drutu wyznaczamy pole wybiegu dla psa (zobacz by porównać).

Nasze kolejne wpisy są równie pociągające, co ten. Zatem wejdź w link tutaj łapka na kuny i czytaj rzetelne informacje. Namawiamy!

Drut ów możemy zawiesić na ogrodzeniu labo zakopać w ziemi.

cats

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
pastuch dla psa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Mechanizm taki działa w prosty sposób. Kiedy psiak zbliża się do wytyczonego drutem ogrodzenia, emitowany zostaje sygnał ostrzegawczy. Jeżeli to nie przynosi skutków, przesyłane będą impulsy elektryczne. Dobry pastuch dla psa możemy stosować także w środku posesji, przykładowo może otaczać nasz ogród czy idealnie przystrzyżone klomby a także krzewy. Trzeba dobrać rodzaj pastucha do masy czworonoga, aby impulsy elektryczne nie były zbyt bolesne. Musimy także dopasować zestaw do długości planowanego ogrodzenia.

Warto nabyć zestaw z uziemieniem, ochraniającym przed wyładowaniami atmosferycznymi. Jeżeli nasz pies lubi pluskać się w wodzie, warto nabyć obroże wodoodporne. Pastuch jest doskonałą ochroną naszego pupila oraz naszych roślin.