
Zabierając się za projektowanie akwarium morskiego należy zacząć od wyboru zbiornika. Zaleca się, aby jego objętość była nie mniejsza niż 100 litrów, ale jeśli to jest wykonalne, to pojemniejsze może być dużo lepsze. Ogromną rolę odgrywa światło, powinny być zainstalowane co najmniej dwa jego rodzaje, czyli dzienne i aktyniczne. Barwa światła powinna być odpowiednio dobrana do gatunków korali, które będą w zbiorniku.
Jeśli chcesz odkryć inny podobny punkt widzenia na podnoszoną w tym materiale sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu, które powiększy Twą wiedzę.
Ponieważ morskie akwarium powinno być odwzorowaniem występującej w przyrodzie rafy koralowej, to wszystkie parametry fizyczne, chemiczne i biologiczne utrzymywane być muszą w określonych przedziałach. Stąd też koniecznie trzeba się zaopatrzyć w falownik, odpieniacz białek, grzałkę, i pompę obiegową, wymagany będzie też odpowiedni zapas morskiej soli, dzięki której otrzyma się właściwy skład chemiczny. Po zakupieniu sprzętu można się zabrać za projektowanie samego akwarium, w pierwszej kolejności należy pozalewać skalną konstrukcję przygotowaną wodą, a dopiero po pewnym czasie można wpuszczać rybki i inne zwierzęta. Zanim rozpoczniemy hodować ryby należy również nie zapominać o tym by pokarmy dla rybek były doskonałej jakości