W jaki sposób udekorować szklany słoik?

Do przetrzymywania przetworów, czy smakowych herbat doskonale nadają się różnej wielkości słoiki. Lepiej będą wyglądały na kuchennych półkach, gdy je własnoręcznie ozdobimy. Dodadzą wnętrzu klimatu, będą także stanowiły doskonałą ozdobę wnętrza. Jak udekorować słoik?

bukiet w słoiku

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na to, jaką techniką plastyczną chcemy wykorzystać, nim rozpoczniemy prace dekoratorskie musimy znaleźć niezbędne narzędzia. W tekście interesujące rady na to jak upiększyć słoik.

Wejdź na stronę twórcy – tam znajdziesz masę zajmujących treści, które rozszerzą Twą wiedzę na powyższy atrakcyjny temat.

Wymagane będą:

dekoracyjne słoiki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

– większe i mniejsze słoiki + nakrętki – należy je skrupulatnie oczyścić, najlepiej sparzyć wrzątkiem i wysuszyć ściereczką,- klej – najlepiej przeźroczysty,- nożyczki,- żelowe farbki witrażowe,- materiały do dekoracji – koraliki, naklejki z nazwami przypraw bądź przetworów, wstążka, gumki recepturki, kolorowe szkiełka, ziarenka kawy lub zbóż itp., materiał dekoracyjny, ceratkę, koronki, serwetki – w tej kwestii ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Słoik na przetwory. Ze względu na pasteryzację przetworów i długiego gotowania we gorącej wodzie słoiki możemy udekorować dopiero po ich przestudzeniu.

Niezwykle fascynujący tekst, czyż nie? Przeczytaj też pozostałe wpisy, ponieważ tam polecana strona internetowa jest nie mniej wciągająca i pochłonie Cię w całości.

W necie odkryjemy całą masę projektów naklejek – wystarczy je wydrukować na samoprzylepnym papierze, przykleić po środku słoika. Kiedy już to zrobimy obrysowujemy wieczko na ozdobnym materiale – wycinamy okrąg o średnicy dwukrotnie większej niż odrysowane wieczko, i naciągamy za pomocą gumki recepturki na zakrętkę. Finalnie bierzemy zawiązujemy dekoracyjną kokardką – gotowe! Słoik na kawę. Tu naprawdę możemy puścić wodze fantazji.

Warto jednak, by od razu było wiadomo, co jest w naczyniu trzymane. Wybierzmy więc materiały, które są w kolorze przypominającym kawę, bądź rodzajem nadruku nawiązują do kawy. Można więc użyć do oklejenia słoika serwetkę z motywem ziaren kawy, bądź filiżanek pełnych pachnącego płynu. Musimy jedynie pamiętać, by potem odpowiednio zabezpieczyć przeźroczystym lakierem tak udekorowany słoik.