W jaki sposób dbać o dobre zdrowie zwirzątka?

Zwierzęta tak jak ludzie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, żywienia i specyfików, które pomogą im żyć zdrowo i długo. Troszczymy się o naszych zwierzęcych przyjaciół, gwarantując im bezpieczeństwo. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę, aby pupil był szczęśliwy?

kot

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno koty jak i psy potrzebują odpowiedniego pożywienia. To przyrządzane w domu nie zawsze w zupełności pokrywa zapotrzebowanie ich organizmów na wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, co sprawia, że naszym czworonożnym pupilom wypada sierść, są apatyczni oraz nieskorzy do wspólnej zabawy.

Jeśli opracowany tu tekst wciągnął Cię i masz ochotę na więcej, to zapewne spodoba Ci się link referencyjny (https://e-hunter.pl/miski-dla-kota), gdzie wyszukasz więcej postów.

Karma dla zwierząt jest idealnie zbilansowana i zawiera wszelkie składniki, konieczne do właściwego rozwoju oraz dodatkowo może być wzbogacona na przykład w witaminy dla kota- Jest dostosowana dla zwierząt domowych, tych wychodzących na zewnątrz, sterylizowanych, kociąt i persów. Dzięki temu łatwiej dbać o formę pupila. Można wybierać karmy posiadające odpowiednie składniki i witaminy dla kota w postaci karmy suchej bądź w puszcze w postaci musów, potrawek czy galaretek.

Troszcząc się o naszego pupila, powinno się również zwrócić uwagę na częsty problem występowania u zwierząt kleszczy, ponieważ przenoszą one niezmiernie groźną chorobę – boreliozę. Choroba ta powoduje poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego lepiej zakupić preparaty na kleszcze dla psa. Szczególnie kiedy chodzimy na spacery do parku, lasu bądź w miejsca, w których występują gęste krzaki lub zalesienie. Niestety, zwierze niechronione na przykład przez preparaty na kleszcze dla psa czy specjalistyczną obrożę, może złapać kleszcza nawet w okolicy domu. W sklepach dla zwierząt i lecznicach weterynaryjnych można kupić nabyć specjalne środki w formie kropelek, zabezpieczających zwierzę przed atakiem kleszcza- więcej pomocnych rad na stronie.

koty, kociaki

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Te małe pajęczaki biorące za swoje lokum niepozorną trawę mogą zaatakować naszego pupila, znajdując miejsce na jego ciele, gdzie się wkręcają i ciągną pokarm. Jeśli pomimo stosowania preparatów, naszego psa zaatakuje kleszcz, trzeba go usunąć za pomocą pęsety. Złapać należy go tuż przy skórze i delikatnie, a równocześnie zdecydowanym ruchem wyciągnąć intruza w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Miejsce po ukąszeniu musimy zdezynfekować i obserwować. Zaniepokoić powinien nas zwłaszcza rumień, pojawiający się w miejscu ukąszenia. Jeśli pies kości prasowane zaczyna się ponadto dziwnie zachowywać, powinniśmy skonsultować się z weterynarzem, aby wykluczyć chorobę.