Typy staników

Wielkość to nie wszystko – krój biustonosza również wpływa to, jak się w nim czujemy. Model biustonosza musi być odpowiedni do kształtu oraz kondycji piersi, do noszonego stroju, okazji, a także do naszych osobistych upodobań. Najpopularniejsze fasony biustonoszy to: stanik pełny, biustonosz do dekoltów w szpic, stanik balkonetka, stanik nisko zabudowany oraz bardotka, zatem biustonosz bez ramiączek.

biustonosz

Autor: Treacle Tart
Źródło: http://www.flickr.com
Krój pełny to staniki zabudowane, zasłaniające całkowicie piersi.

Chcesz pogłębić swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Wystarczy przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej pizza poznań szczegółów.

Miseczki skrojone z dwóch do pięciu elementów doskonale podtrzymują piersi i nadają im kolisty kształt. To bardzo wygodne biustonosze do noszenia na co dziań, nie przydadzą się one jednak do dużych dekoltów ( tutaj). Krój do większych dekoltów to staniki z bardzo niskim mostkiem. Nosi się je pod odzienia z głębszym dekoltem, idealnie sprawdzają się więc przy wydekoltowanych sukniach lub bluzeczkach.

Jednym z najpopularniejszych typów stanika jest także tzw.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, zobacz dodatkowo inne polecane www (https://winadlakonesera.pl/pol_m_Oferta_Odmiany_Pinot-Noir-397.html), gdyż prezentują one podobny temat, zatem zapewne Cię zafascynują.

balkonetka. Jest to biustonosz średnio zabudowany, którego górna krawędź zbliża się do poziomu. Ten rodzaj biustonosza z reguły nie zasłania biustu zupełnie, nie ukazuje ich jednak zbyt mocno.

Nisko zabudowane staniki bardziej eksponują biust, ukazując górne partie. Najczęściej górna linia krawędzi jest niemal pozioma, z kolei mostek może być również nieco obniżony, by dać możliwość noszenie głębokiego dekoltu. Bywają one miękkie jak też usztywniane. Niektóre kobiety lubią zakładać takowe staniki również do skromniej wydekoltowanych strojów, bowiem kształtują one biust w zgrabne kulki, przy czym dość mocno go podnoszą. Miseczki najczęściej szyte są z kilku elementów połączonych jedynie pionowymi szwami. Poznaj naszą atrakcyjną ofertę:

Biustonosze Axami

Autor: Axami
Źródło: Axami
Sporo pań wyjątkowo ceni sobie ten właśnie krój, jako wyjątkowo zgrabnie akcentujący biust. Następnym typem są bardotki – zwane czasem potocznie bezramiączkowcami. Jest to biustonosz bez ramiączek bądź z dającymi się odpiąć paskami. By taki stanik wygodnie się nosił najczęściej używa się silikonowych pasków wszytych od środka obwodu biustonosza. Takie staniki rewelacyjnie nadają się pod sukienki wieczorowe lub też suknie ślubne – za każdym razem gdy pragniemy, aby ramiączka stanika były niewidoczne.