Szczęśliwy pies w zadbanym ogrodzie

W tej chwili mamy rozstrzygnięcie, estetyczne i bardzo skuteczne problemu z dezerterami – psinami, lub też dezerterami – kociakami. Można bowiem od jakiegoś czasu dostać (również w necie) tzw. niewidoczne ogrodzenie dla psa.

Co to jest oraz jak funkcjonuje postaram się skrótowo zilustrować w poniższym artykule. Jeżeli Państwo jeszcze nie słyszeli o tym

Psiak

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

znakomitym wynalazku ułatwiającym nam żywot a naszym ulubieńcom zapewniającym swobodę, nieodzownie przeczytajcie niniejszy materiał o nowoczesnych ogrodzeniach, których w ogóle nie widać. Niewidoczne ogrodzenie dla psa stanowi doskonałe wyjście dla osób, które mają kłopoty z własnymi psami. Dzięki niemu wykonalne jest zdyscyplinowanie czworonoga, bez pozbawiania mu wolności i ruchu na swobodnym wybiegu. Reguła, na której działa takie ogrodzenie nie jest zawiła. W gruncie lokuje się drut antenowy, odgradzając tym sposobem obszar, na jakim może przemieszczać się zwierzę.

Psu wkłada się obrożę z mikro elektryzatorem i od teraz mamy już kontrolę

Pani z psem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

nad poczynaniami naszego pieska. Obręb jaki grodzimy podzielony jest na dwie części, na część ostrzegawczą a także część zakazaną. Pies znajdując się w tej pierwszej sfery, usłyszy dźwięki ostrzegające wydawane przez obrożę . W momencie, gdy piesek zlekceważy ten znak, przekroczy określoną przez nas granicę i wkroczy do strefy zakazanej, obroża – wróć – wyda sygnał wraz z nieznacznym impulsem elektrycznym, przekonując go do powrotu. Wypada zaakcentować, iż impuls nie sprawia zwierzakowi wielkiego bólu, jednak jest jednocześnie dostateczny, aby czworonóg zrezygnował. Czworonóg bardzo szybko przyuczy się przemieszczać jedynie po wyznaczonym terenie. http://sport-dog.pl/pl/c/Akcesoria-do-pastucha-d-fence/48

Dużą wartością wspomnianego ogrodzenia jest to, iż wszystkie parametry jak siła bodźca czy szerokość strefy zakazanej i ostrzegawczej, można swobodnie regulować przy pomocy nadajnika. Montując niewidoczne ogrodzenie dla psa mamy ewentualność nie jedynie uniemożliwić ucieczkę naszemu pupilowi poza wyznaczoną strefę ogrodu, ale również zabezpieczyć nasze rabaty bądź też pozostałe zagrożone rozkopaniem czy obsiusianiem przez pieska cenne miejsca. Tego typu ogrodzenia z powodzeniem użytkować mogą również właściciele kotów jak też wszystkich innych zwierzaków domowych.