Podstawowe informacje dla każdego, kto zamierza mieć psa lub kota w bloku.

Od wieków ludzie bardzo chętnie trzymają w domach zwierzęta. Przed laty miały one bardzo ważne zadania, psy używano w polowaniach oraz do pilnowania domów, a głównym zadaniem kotów było polowanie na różne gryzonie, które mogły spowodować duże zniszczenie pożywienia. Obecnie oba te zwierzaki cały czas są naszymi wiernymi towarzyszami, choć współcześnie ich rola jest nieco inna – stają się po prostu kolejnymi z domowników, a zdarzają się nawet przypadki, kiedy zwierzak zaczyna zastępować komuś dziecko.

Pies

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo się również zmieniły miejsca, w jakich te zwierzęta (sprawdź ofertę – hurtownia zwierzęca) są trzymane, dzisiaj coraz częściej spotyka się je w wielopiętrowych blokach, w jakich mają nieco inne warunki od tych, jakie występują w jednorodzinnych domkach. Niektórzy twierdzą, że trzymając w tego typu miejscu psa albo kota robi im się krzywdę, ale nie jest to prawda. Jeśli zwierzę jest otoczone troską, to ma znacznie lepiej nawet mimo ograniczeń przestrzeni, niż zwierzak mogący sobie do woli biegać, ale jednocześnie głodzony i bity. Jeśli przypilnuje się kilku rzeczy, to na pewno nasz pupil będzie zadowolony z sytuacji.

W przypadku mieszkań wyżej położonych bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, szczególnie dotyczy to kotów. Z tego też powodu koniecznie należy na okna i balkony zamontować specjalne siatki, zabezpieczające zwierzę przed upadkiem. Poza tym dla kota konieczna jest kuweta, w której będzie mógł on załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, przyda się także drapak służący do ostrzenia pazurków – zobacz ceny obroży.

Jeżeli będzie to zapewnione, to tak naprawdę kot (sprawdź ofertę na obroża dla kota z adresem e-hunter) nie będzie musiał wychodzić z domu, bez problemów można go też będzie na parę dni pozostawić samego. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z psem, potrzebuje on wyjść na spacer parę razy dziennie, więc decydując się na niego należy mieć to na uwadze.

W przypadku tych zwierzaków do kupienia jest jeszcze mniej, w sumie wystarczy obroża dla psa, smycz i kaganiec, przydatne też będzie jakieś legowisko. No i oczywiście sporo czasu na zabawę i pielęgnację naszego zwierzaka, dzięki czemu nie będzie mu zbyt przeszkadzać to, że musi żyć w niewielkim mieszkaniu.