Po co powinniśmy stosować pastucha elektrycznego u naszych psiaków?

Jest parę rodzajów ogrodzeń elektrycznych dla psów w zależności od ich zastosowania. Najpopularniejsze niewidzialne ogrodzenia elektryczne dla psów służą do asekurowania przygotowanych obszarów przed wstępem pieska albo po prostu zabezpieczenia danego obszaru przed zbiegnięciem psa.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Typowy pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy wymagana jest ochrona przed dostępem innych zwierząt. Psiak faktycznie może radośnie żyć w jedności z ogródkiem, a my nie musimy niepotrzebnie ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu jest możliwość nie tylko ograniczyć ucieczki pupila, ale również skutecznie przeciwdziałać zniszczeniu rabat kwiatowych, odwiedzaniu przez psa kącika dla dziecka albo zaglądaniu do oczka wodnego. Trawnik, tuje i różne roślinki ogrodowe będą w pełni pewne. Możliwości ochrony ogrodu są wręcz nieskończone i z łatwością można je przystosować do zmieniających się potrzeb. Instalowanie pastucha elektrycznego nie wymaga żadnych urządzeń, można je zamontować o dowolnej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów z psem w ogródku, które trwały często latami, przymuszając do trudnych wyborów: szczęśliwy piesek albo śliczny ogród. Tymczasem to naprawdę da się pogodzić. Elektryczne pastuchy wymyślono jako niedostrzegalne ogrodzenie (tamta strona).

Psy

Źródło: http://pixabay.com
Tego rodzaju kojec możemy swobodnie przygotować wewnątrz działki na miejscu jaki tylko wymyślimy. Nawet cały ogród może być z perfekcyjnie wydzieleniem punktów niedozwolonych dla pupila takich jak rabatki, oczko wodne, kącik zabaw dzieci. Budując pastucha elektrycznego dla psa trzeba pamiętać, że każdy pies (Zobacz – platforma dla petsitterów) ma swoją tolerancję na prąd. Bardzo często bywa że malutkie pieski wymagają silniejszego elektryzatora, a większe osobniki są bardzo delikatne. Doświadczenie mówi jednakże, że do dyscyplinowana naszych psów powinniśmy stosować impulsy o minimalnej energii. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa należy zawsze pamiętać, aby kupić produkty dobrych producentów . Wtedy możemy być pewni, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą robić krzywdy naszym pupilom.
Źródło: www.sport-dog.pl