Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących – w jaki sposób ją dobrać i co warto o niej wiedzieć?

Jedzenie dla koni, w podobny sposób jak to w wypadku wszelkich innego typu zwierząt, jest specjalnie przygotowane pod samym względem wartości odżywczych i minerałów, które są potrzebne dla danej rasy, które to mają spowodować nie tylko wzrost ich wytrzymałości oraz siły, lecz przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe oraz przepiękne.

jedzenie

Źródło: flickr.com
Jak się jednakże okazuje, z końmi jest bardzo często jak z psami – nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie inaczej ma się również sprawa z klaczami, które to karmią lub spodziewają się malucha.
pasza dla klaczy

Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com
Klacze zazwyczaj karmi się tak samo jak ogiery, jednak jak to łatwo się zorientować, istnieją wyjątki od tej dokładnej reguły, a najbardziej istotnym spośród nich jest przede wszystkim stan klaczy pod względem czysto kobiecym, a więc faktem, czy jest ona w trakcie ciąży.link do serwisu acana large breed acana large breedKlacze źrebne potrzebują całkiem inny typ pożywienia no i tyczy się to równocześnie tych co są obecnie w ciąży, jak i tych karmiących. Z tego powodu właśnie powstały pasze przeznaczone jedynie dla klaczy w tych konkretnych okresach, które to często są też dostosowane do konkretnego trymestru ciąży.

Nie czekaj — zweryfikuj jakie ciekawe informacje posiada nasza kolejna strona (http://www.e-hunter.pl/sofa-dla-psa). Jej tematyka na pewno niezwykle Cię zaciekawi.

Jeśli bardzo dobrze się przyjrzeć, porządna pasza dla klaczy w tych konkretnych dwóch stanach posiada w znacznej większości postać bardzo dobrze znanego naszym osobom musli, które to tak naprawdę mamy możliwość także w pewnym konkretnym momencie „przekazać” maluchowi, aby ten „przerzucił” się z pożywienia matki na w pełni stały pokarm.

Takiego typu pożywienie posiada bardzo wielu dobrych wartości, witamin i minerałów, które to nie jedynie nasycą dobrze mamy oraz ich dzieci, lecz i także zagwarantują im zdrowie i energię potrzebną im na co dzień.