Obroże – na co w ogóle bywają oraz jakie dokładnie jest ich obecnie najbardziej istotne zadanko?

Wbrew pozorom najważniejszym zadaniem obroży nie jest trzymanie psa na Smyczy – tak naprawdę jeżeli porządnie się nad tym zastanowić to dokładnie to samo zadanie mogą mieć szelki przeznaczone dla psa, które w obecnej chwili stosuje coraz to znacznie więcej właścicieli tych konkretnych czworonogów.

rośliny

Autor: graftedno1

Pytanie więc konkretnie brzmi: Jakie jest obecnie najbardziej istotne zadanie obroży?
kupować

Autor: Jochen Spalding
Źródło: http://www.flickr.com
Jak napomknęliśmy w naszym wstępie coraz więcej właścicieli psów wybiera szelki zamiast obrożę – tymczasem jedno nie wyklucza posiadania drugiego, a nawet i znacznie więcej – złączenie tych dwóch elementów „psiej garderoby”, może nam bardzo pomóc w razie dla przykładu zerwania się części łącznej w psich szelkach (lub niespodziewanego, czasami zdarzającego się otwarcia zapięcia, które to mogliśmy źle zapiąć) albo kiedy pies się z niej „po wysmycza”, czyli po prostu z niej „wyjdzie”, co tak naprawdę jest możliwe, gdy dane szelki są choć trochę zbyt duże albo tez pies przysmaki dla psa naturalne bardzo się zaprze. W takich przypadkach obroża staje się awaryjnym miejscem do którego możemy przypiąć smycz, lecz nie wyłącznie – kiedy obroża w ogóle nie jest używana możemy do niej bez problemu przyczepić medalik naszego psiaka lub nawet jego identyfikator.

Wiele obróżek ma także przy zakupie możliwość stworzenia na niej dla przykładu grawera albo specjalnego napisu, który to ma możliwość obejmować równocześnie imię psa, jak również tak naprawdę mieć nasz adres, który bywa najlepszym rozwiązaniem w razie ucieczki albo też zaginięcia naszego kochanego czworonoga.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli zarezerwował kilka Twoich minut i przeczytał następny post na ten temat. Pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujący artykuł (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110).

Oczywiście to zadanie ma obecnie obowiązkowy psi czip, lecz czasem identyfikacja zajmuje dość długi okres czasu – wtedy adres po podawany na obroży okazuje się najzwyczajniej nieoceniony.