Obecnie coraz więcej rozmawia się o zdrowym odżywianiu i o produktach, które musimy spożywać w dużych ilościach

Rodacy mają dość dużą tendencję do spożywania mięs. Wynika to częściowo z naszej tradycji oraz z klimatu, w którym żyjemy. Potrzebujemy więcej tłuszczów, ponieważ zdarzają się u nas ostre zimy.
Pomimo tego iż dieta śródziemnomorska jest bardzo zdrowa, to znów tak bardzo nie sprawdza się w Polsce.

oświetlenia

Źródło: flickr.com
pszczoła spijająca nektar z kwiatu

Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com
trening
Zostało udowodnione analizami, że w chłodnym klimacie osoby potrzebują dużo tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, by optymalnie funkcjonować. Jednakże, nie zawsze powinien być to wszakże drób. Przywykliśmy do nich, gdyż jest to dość niedrogie mięso oraz powszechnie dostępne w każdym sklepie.

Jeśli poszukujesz innych informacji na opisywany wątek, to też rzuć okiem na (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109) analogiczne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Dobrze byłoby jednak podumać o zdrowszym zamienniku. Rewelacyjnym pomysłem będą ryby. Ich jedzenie zaleca się maluchom, ponieważ kwasy omega 3 pozytywnie wpływają na rozwój mózgu. Dobre są więc: szprot albo makrela. To dobra wiadomość, gdyż wszystkie te gatunki można spotkać w Bałtyku.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawił Cię nasz artykuł, to na nowej stronie wyszukasz dalsze informacje (www.sklep.acana.com.pl/) na ulubiony przez siebie temat.

Powinniśmy jednak dorzucić to, że są takie gatunki ryb, których powinniśmy unikać. Bywają to zwykle ryby hodowane w wielkich zbiornikach w Azji. Niedawno zdradzono w jak niehigienicznych warunkach w Wietnamie trzyma się oraz rozmnaża się chociażby pangę. Trzeba jej zatem unikać. Jednak nie może mieć to wpływu na nasze ogólne spożywanie ryb.

Przynajmniej dwa razy w tygodniu muszą pojawiać się one na naszych talerzach. Na obiad albo na kolację, z patelni albo wędzone – nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu należy polubić ryby i spożywać je regularnie, gdyż są niebywale zdrowe.