Nareszcie wyraziliście zgodę na to, aby Wasze dzieci mogły mieć psa

Zapewne radość jest nie do opisania, przecież dzieci tak długo o to walczyły. Ty też, choć ciągle masz mieszane uczucia, obdarzyłaś sympatią tego zwierzaka.

spuszczele

Autor: red.raleigh
Źródło: http://www.flickr.com
To było jasne – pies bardzo szybko zaskarbia sobie sympatię domowników, nawet tych dotąd przeciwnych. Zamartwiasz się jednakże czymś innym. Podczas ostatniego wyjścia Twoje dzieci długo musiały poszukiwać pupila, który wyrwał się ze smyczą i pobiegł za kotem. Dzieci były wystraszone i choć udało im się po pewnym czasie go dopaść, to i tak były pełne strachu. Cóż, młode psy takie bywają , ale to nie znaczy, że nie znajdzie się na to dobre rozwiązanie. W wypadku młodych czworonogów bardzo dobrze sprawdza się obroża elektryczna dla psa (polecamy smycz dla psa przepinana hunter) i powinniście dokładnie taką kupić. Trzeba w tym miejscu dodać, iż jest to przede wszystkim pomoc treningowa. W sytuacji takiej, jaka przydarzyła się Twoim pociechom okazuje się po prostu wspaniała. Ta obroża elektryczna dla psa w momencie, gdy pies nie reaguje na nasze nawoływania wysyła do niego sygnały. To są wibracje lub dźwięki, które mają dawać psu jasne sygnały, czego od niego oczekujemy. Tego, jak musi na nie reagować musimy go oczywiście uprzednio nauczyć. Kiedy kolejny raz ucieknie na spacerze, normalnie trzeba nacisnąć nadajnik, a zwierzak otrzyma wyraźne wskazówki, czego od niego oczekujemy. Pies przysmaki dla czworonogów będzie na nie reagował, jeśli nauczymy go, który dźwięk co znaczy.

Z takim osprzętem Twoje dzieci bez obaw mogą wyprowadzać pupila. Nawet jeżeli momentalnie się zerwie, niewątpliwie szybko sam do nich wróci, jeśli tylko usłyszy wyćwiczony sygnał.