Najważniejsze zasady dotyczące zakładania gołębników, w jaki sposób należy dbać o kondycję i zdrowie ptaków.

Gołębie wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z sympatycznymi, miłymi ptakami, jakie dzieci bardzo lubią karmić na krakowskim rynku. Są również osoby, które raczej nie przepadają za nimi, szczególnie jeśli będą koło nich i muszą się borykać z codziennymi hałasami i sprzątać zanieczyszczenia.

gołębie na placu zabaw

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety gołębie żyjące dziko są nosicielami dużej ilości niebezpiecznych pasożytów i chorób, więc obawy tych osób mają swoje uzasadnienie. Lecz zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku profesjonalnych hodowli jakich jak się okazuje wcale tak mało nie jest. Skorzystaj ze sprawdzonej oferty na .

Ten tekst jest interesujący, ale warto sprawdzić również inne tego typu materiały. Z tego powodu zobacz przykłady (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), które także będą dla Ciebie wartościowe.

Wielbiciele tych ptaków zakładają odpowiednie gołębniki, w jakich trzyma się ptaki, kupują do nich kompleksowe wyposażenie i dbają o to, żeby były one w odpowiedniej formie. Bo trzeba mieć świadomość tego, że posiadanie gołębnika nawet na niedużą liczbę ptaków to systematyczna, ciągła praca, aby ptaki nie chorowały i cieszyły się zdrowiem. Między innymi trzeba każdego dnia usuwać odchody, które w dużej ilości mogą być szkodliwe, oraz systematycznie karmić czym karmić kota i poić.

Gołębie karmione są najczęściej najróżniejszymi zbożami i nasionami. W sprzedaży można kupić przygotowane, skomponowane mieszanki, lecz wielu hodowców na podstawie własnych obserwacji robi swoje własne karmy. Właściwe odżywianie jest niezwykle istotne, bo gołębie muszą dostać odpowiednią ilość składników odżywczych oraz witamin. Przebywanie dużej ilości ptaków w ciasnym miejscu może za sobą nieść również niebezpieczeństwo występowania rozmaitych chorób.

gołębie, ptaki

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też wielu hodowców zaczyna stosować w tym celu odpowiednią profilaktykę. Bardzo chwalone za dużą skuteczność są przykładowo wyroby firmy Pigeon Vitality. Firma ta wyspecjalizowała się właśnie w przygotowywaniu preparatów dla tych ptaków, oferując zarówno witaminy i odżywki, jak również lekarstwa na najpopularniejsze choroby- Z kolei tutaj wyróżnić można preparat Clearify, służący do leczenia problemów z drogami oddechowymi. Jego receptura opiera się tylko o naturalne składniki, czyli zioła i wyciągi, i cechuje się wysokim poziomem skuteczności w leczeniu oraz profilaktyce.