Muzyka łagodzi obyczaje

Nieraz udało nam się usłyszeć stwierdzenie, że muzyka łączy ludzi. Skoro to prawda, to dlaczego tak wielu nastolatków w chwili pogłośnienia, najnowszej płyty ulubionego zespołu Sabaton słyszy zza ściany: “proszę to ściszyć”? Fakt, ile rodzajów muzyki tyle gustów. Niektórym z nas trudno przychodzi zrozumieć, iż można wyruszyć z domu o 5 rano by do wieczora zdążyć na koncert zespołu. A jak jeszcze słyszą o koncercie za granicą? Niepojęte.

słuchanie muzyki

Autor: Jason Corey
Źródło: http://www.flickr.com
Spokojna głowa – Sabaton zagra koncert w Polsce już w styczniu, albowiem ich miłość do polskich fanów jest ogromna i odwzajemniona. Zapowiada się kolejny muzyczny hołd złożony polskim bohaterom. Co tak interesującego jest w Sabatonie, że polscy fani polubili muzykę zespołu? Kapela w swoich utworach na ogół chwyta tematykę wojenną.

Wejdź na zamieszczony tu (https://www.strojemikolaja.pl/dzwonek-mikolaja-mosiezny/prod_31.php) link przenoszący do analogicznego studium – ono bez wątpienia również okaże się dla Ciebie emocjonujące!

Dla muzyków tematy takie jak bohaterstwo czy poświęcenie – bez względu na kolory flagi, stanowią idee fixe twórczości. Nic więc dziwnego, że zespół postanowił w końcu sięgnąć po fragment historii naszego kraju, która wszak obfituje w wydarzenia dramatyczne, chwalebne. I bezkompromisową walkę. I choć samo brzmienie, zwłaszcza starszym osobom może nie przypaść do gustu, mogą przecież zainteresować się tekstami zespołu. Nie wiadomo, może jest szansa, iż właśnie ta kapela połączy pokolenie wnuka i dziadka?

Nauka gry na gitarze

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz muzyka to nie wyłącznie mocne brzmienia, to również muzyka tzw rozrywkowa. Cały czas pojawiają się wśród nas osoby, które mają problem z tym by zapomnieć stacjom radiowym grania przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Bo słowa nie takie i muzyka…

Bez względu na to, czy wolimy metal, disco czy rock, czy wolimy kupić sobie struny, gitarę czy klawisze. Łączy nas muzyka. Bądźmy więc otwarci na nowe gatunki muzyczne. Podkradnijmy czasem płytę nastolatkowi, sprawdźmy co „w trawie piszczy”. Muzyka to wolność. Uczucia i wspomnienia ukryte w dźwiękach – zależnie od jej kategorii. Identyfikować osobę z muzyką którą słyszymy u niego w samochodzie? Bzdura. To jedynie stereotypy i nieuzasadnione poglądy.
Nie ingerujmy w czyjeś gusta, jak nudny byłby świat gdyby każdy z nas słuchał tego co inni. Nie bójmy wyrażać siebie muzyką, i pozwólmy innym by to czynili. Różni słuchacze mają różny wiek, ale łączy ich jedno: miłość do muzyki.