Który rodzaj żwirku będzie dobry dla naszego kota? Jakie są rodzaje i czym się charakteryzują?

To fakt, że odkąd stworzono higieniczne żwirki dla kotów, to sporo uległo zmianie w dziedzinie higieny tych czworonogów. Żwirki są niezbędne w codziennej toalecie kotów, powodują, że ani zwierzak, ani jego opiekun nie ma problemów z tą dziedziną. Są różne typy żwirków, zależnie od właściciela używany jest silikonowy, drewniany albo bentonitowy. Czy wiesz, do czego służą różne ich rodzaje i jaki opłaca się wybrać?

rudy kot

Autor: Juha Pätilä
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek warto omówić żwirek bentonitowy. Bentonit jest to substancja naturalna, której najważniejsza zaletą jest bardzo duża zdolność do gromadzenia wody. Przy tym, co istotne pochłania także zapachy. Zasada działania tego rodzaju żwirku jest dosyć prosta, gdyż wiąże on koci mocz tworząc proste do wyrzucenia bryłki. Przez to sprzątanie kuwety jest bardzo szybkie.

Usuwać trzeba tylko zlepione bryłki, reszta żwirku jest w kuwecie. Natomiast “grubsze” odchody zakopane przez kota nie wydzielają żadnego zapachu, gdyż żwirek niweluje nieprzyjemne zapachy. Kolejnym typem jest żwirek drewniany. Te żwirki mogą posiadać formę drobnych lub większych trocin albo drewnianych granulek. Istotną zaletą żwirku drewnianego jest możliwość wrzucenia prosto do toalety bez obawy, że rury się zatkają. Docenią go bez wątpienia opiekunowie zwierząt, którzy mają kuwetę w łazience, blisko muszli. Żwirki tego typu dodatkowo mają naturalny, żywiczny zapach, dobrze pochłaniają zapachy, więc nie musimy się obawiać niemiłych doznań zapachowych.

Ostatni typ produktu tego typu wart polecenia to żwirek silikonowy. Taki żwirek produkowany jest z krzemionki. Wygląda, a także działa całkowicie inaczej aniżeli wspomniane powyżej odmiany. Takie żwirki składają się z niewielkich, ale twardych bryłek, które nie zbrylają się, ani nie rozpadają się. Zamiast tego, dzięki porowatej strukturze wchłaniają ciecz do wewnątrz. Przez co na co dzień z kuwety musimy jedynie usuwać kał, ponieważ mocz jest pochłonięty przez granulat i nie jego zapach nie est wyczuwalny.

Jeżeli demonstrowana tutaj problematyka to Twój konik – wyraź opinię (https://e-hunter.pl/olej-z-lososia-dla-kota-hunter-250-ml) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

Raz na jakiś czas, raz w miesiącu, lub i częściej wymieniamy całą zawartość kuwety na nową.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest faktycznie praktyczna oferta (http://alpaki.pl/), odnosząca się do cennych artykułów. Poznaj ją teraz.

Oznaką, iż trzeba to zrobić jest zmiana koloru granulatu z koloru przezroczystego na żółtawy.