Jakie mamy zastosowanie styropianu w zakresie izolacji dachu? O czym należy wiedzieć?

Faktycznie wybór styropianów jest całkiem spory oraz czasami niejeden inwestor myśli, jakiego typu styropian na ocieplenie budynku zakupić. Zależy to od różnych rzeczy, a głównie od tego, w jakim miejscu potrzebujemy użyć styropianu. Jeśli zobaczymy jakie są możliwości, wtedy będzie nam prościej dokonać wyboru, czy wolimy zwykły styropian czy może styropapa producent.

płyty styropianowe
Szczególnie ważna jest izolacja ocieplająca dachu ze styropianu. Od jej wyboru będzie zależne w jaki sposób nasz dach będzie się sprawował i czy spełni swoje przeznaczenie w zakresie właściwej ochrony przed różnymi czynnikami. O tym trzeba myśleć jeśli chodzi o budowę dachu dwuspadowego, jak i płaskiego, chociaż w wielu takich sytuacjach z pewnością warto zarekomendować styropian spadkowy, zobacz również http://www.styro-papa.pl. Trzeba wiedzieć, że przez dach tracimy jakieś 30% ciepła, jakie przemieszcza się do góry do najwyższych kondygnacji budynku.

W pomieszczeniach nieużywanych ocieplania wymaga jedynie strop, zaś w ostatniej dogrzewanej kondygnacji trzeba obić styropianem tylko stropodach. Izolację cieplną ze styropianu robi się między lub ponad krokwiami, a także, jednak nie tak często od spodu krokwi.

Jeśli zaciekawiły Cię materiały przedstawione na tej stronie, to na pewno ta propozycja także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Najmniejsza grubość docieplenia dachu to styropian 10 centymetrów, zaś najlepsza grubość izolacji ze styropianu powinna mieć mniej więcej 15-20 centymetrów. Bariera cieplna ze styropianu między krokwiami wykonana jest wtedy, jak pokrycie dachu jest już ukończone. Potrzebne jest wtedy zaizolowanie każdego z mostków termicznych poprzez użycie izolacji zabezpieczającej przed temperaturą w dwóch warstwach styropianu przesuniętych względem siebie.

Izolacja cieplna ze styropianu nad krokwiami robiona jest często w sytuacji, kiedy budujemy dach dwuspadowy. Płyty styropianu muszą być bardzo trwałe, by utrzymać ciężar drewnianych rusztowań oraz tego co jest na dachu. Muszą również cechować się małym współczynnikiem przewodzenia ciepła i pochłanianiem wilgoci. Dobrze jest je kłaść na przymocowanych do krokwi belkach. Bardzo nadaje się do tego styropian z papą. Takie rozwiązanie na pewno będzie skutkować wytrzymałą konstrukcją.