Jakie mamy rodzaje bram garażowych? Jaki model będzie najlepszy dla naszych potrzeb?

O garażu musimy pomyśleć już podczas projektowania domu. Podczas tego etapu najprościej będzie zaplanować je w ten sposób, aby idealnie wybrać bramę garażową o klasycznych wymiarach. To sprawi, iż zaoszczędzimy więcej pieniędzy oraz nerwów w dalszym etapie inwestycji. Należy bowiem wiedzieć, iż jeśli to przeoczymy to na pewno później zapłacimy o wiele więcej, bo bramy wykonywane ma zamówienie mają bardzo oryginalne skrzydła, w konsekwencji kosztują więcej.

Brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są typy bram. Pierwszy ty to bramy rozwieralne, nazywane także skrzydłowe. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, tego rodzaju model podobny jest do normalnych drzwi. Są jedno lub dwuskrzydłowe, chociaż ten pierwszymodel nie produkuje się seryjnie. Rozwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zajmuje dość dużo miejsca, więc utrudnia parkowanie. Musimy więc między garażem a ogrodzeniem pozostawić długi podjazd, najbardziej szerokość bramy plus długość samochodu. Następny rodzaj to bramy uchylne płytowe.

Przeznaczone są najczęściej do garaży na jedno auto, ponieważ ich standardowa szerokość nie zajmuje raczej trzech metrów, natomiast wysokość wynosi nie więcej niż 2,3 metra. Faktycznie niewiele jest firm, jakie tworzą bramy uchylne o szerokości czterech-pięciu metrów. Konstrukcja takich bram może prezentować się dwojako ().

Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji na prezentowany temat, to odnajdziesz je na pewno po przejściu na witrynę (https://www.hurtopony.pl/opony-maxtrek.html) – w tamtym miejscu są one niezwykle interesujące.

Jedna z nich to płytowa o konstrukcji blachy usztywnionej płaskownikami stalowymi. Jej wierzchnią warstwę sprawuje bardzo często ocynkowana blacha stalowa, jaka jest pokrywana poliestrem.

Inny model to konstrukcja ramowa. Jej najważniejszy trzon stanowi stalowa lub drewniana rama, możemy nią wypełnić blachą stalową, jaka będzie pokryta poliestrem. Kolejny rodzaj – bramy segmentowe, są najbardziej odpowiednie do garaży, z których wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę, gdyż podczas otwierania nie wysuwają się przed budynek, nie przeszkadzają więc w manewrowaniu samochodem także na podjazdach łukowych.

Ostatni rodzaj – bramy rolowane są wytworzone z poziomych profili dwuściennych, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową.

Ta solidna oferta (http://marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw), którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej problematyki, ma zbliżone informacje na to fascynujące zagadnienie – zobacz tutaj.

Złączone są na pełne lub perforowane zaczepy (). Brama tego rodzaju rozwija się ze skrzynki która jest zawieszona bezpośrednio nad wjazdem do garażu, więc do jej zamontowania wymagane jest przynajmniej 30 cm. z szerokości nadproża. Kupno bramy to powinna być przemyślana decyzja|, najlepiej to zrobić w autoryzowanym punkcie, typu bramy garażowe Wiśniowski.