Jaka winna być smycz dla yorka i czego należałoby się wystrzegać przy jej kupnie?

Dla dużej części osób nietypową smyczą jest komórka, psiaki cały czas zadowala smycz popularna lub, co naturalnie nie jest w najmniejszym wypadku zalecane, łańcuch.
Wszakże trudno sobie wyobrazić dorosłego psa, jakiego wielkość dosięga 20-30 cm uwiązanego do jakiegoś łańcucha lub choćby tradycyjnej smyczy.

kot - perspektywa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Tu niezbędna jest smycz dla yorka, czyli zwyczajnie smycz dla mniejszych psiaków. Są one trochę krótsze oraz posiadają mniejszy otwór na głowę czworonoga. Ponadto smycz dla yorka to nie winna być smycz mechaniczna, ponieważ wtenczas pies przysmaki dla psa naturalne nie wie, gdy jest jej koniec i w razie mocniejszego szarpnięcia mógłby sobie uszkodzić przełyk. Ponadto smycz mechaniczna naucza psiaka ciągnięcia, a to nie bez końca jest cenione przez posiadaczy psiaków. Ponadto warto dodać, że jeżeli mimo wszystko pragniemy wykorzystać smycz automatyczną, to tylko dla psa dojrzałego, nigdy dla szczeniaka. Analogicznie dla młodych psów (sprawdź ofertę na e-hunter kamizelki odblaskowe dla psów) nie można by stosować tak zwanych szelek. One mogłyby zniszczyć naszemu psiakowi kręgosłup. Przeto najwłaściwiej, żeby smycz dla yorka była względnie krótka oraz wykonana z tkaniny.
smycz dla yorka

Autor: Arno KleineSchaars
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo należałoby powiedzieć, że kiedy psiak jeszcze rośnie, czyli jest jeszcze szczeniaczkiem, smycz dla yorka mogłaby być krótsza i mieć przykładowo 1-2 m. Dlatego także jeśli masz małego psiaka, takiej np. rasy jak York, miej na uwadze, żeby kupiona przez Ciebie smycz dla yorka nie spowodowała u niego jakiegokolwiek uszkodzenia ciała, bo o takie coś jest niestety wbrew pretekstom bardzo łatwo.

Pamiętaj także, że jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, sprzedaWCa w sklepie zoologicznym bezdyskusyjnie udzieli Tobie wszelkich wymaganych wskazówek tak, żeby kupiona poprzez Ciebie smycz dla yorka była jak najwłaściwsza.