Jak umilić sobie pracę w kuchni. Są różne metody, a niektóre przybory faktycznie zaskakują swoją przydatnością

Praca w kuchni nie należy do najprostszych, lecz możemy sobie wszystkie te kuchenne czynności uprościć stosując funkcjonalne akcesoria. Na pewno można podać tu mnóstwo pomysłów, lecz na uwagę zasługuje szczególnie konkretna. Jest tak niezbędna, bo jest potrzebna w naprawdę ogromnej liczbie kuchennych prac. Co to takiego?

silikonowe foremki do pieczenia

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Stolnica silikonowa, nazywana też matą silikonową, to zupełnie nowa rzecz w kuchennych pracach. Z pewnością spodoba się osobom, które zawsze do tego rodzaju pracy wykorzystywały kuchenny blat lub zwykłą, drewnianą stolnicę. Tego typu mata ma naprawdę mnóstwo zalet. Po pierwsze nie ślizga się i nie zwija. doskonale zaprojektowany gładki spód bardzo dobrze przylega do blatu (stolnica silikonowa).

Poza tym, całość jest tak skonstruowana, że ciasto do niej nie przywiera. Oznacza to, iż nie musimy co kilka minut posypywać mąką. Jednocześnie bardzo łatwo utrzymywać ją w pełnej czystości. Wystarczy wykorzystać do tego zmoczonej ściereczki i osuszać papierowym ręcznikiem.

Omawiany tekst, który na tej podstronie proponujemy, jest bardzo zajmujący, jednak warto ponadto zobaczyć uzupełniające informacje – więcej pod wskazanym adresem.

Jeżeli potrzebujemy mamy szansę ją myć również w zmywarce.

Na wszystkich bokach zobaczymy przydatne miarki. Są bardzo funkcjonalne, gdyż pomagają w wycinaniu fragmentów ciasta, które muszę mieć wyznaczone wymiary. No i co istotne, stolnica silikonowa nie zajmie dużo miejsca, więc po wykonane pracy możemy ja zwyczajnie zwinąć i ukryć w szufladzie. Zwróćmy uwagę jaka to zaleta w porównaniu z wykonanymi z drewna, standardowymi stolnicami – często nie wiedzieliśmy gdzie je schować. Co więcej, maty silikonowej możemy stosować też w piekarniku. Maksymalna temperatura, którą może ona znieść, to 230 stopni Celsjusza. Jest to bez wątpienia ciekawy zamiennik tego typu materiałów, jak papier (jaki papier toaletowy) do pieczenia czy tłuszcz. To kolejna zaleta wykorzystywania stolnicy wykonanej z silikonu.

Czas wypieków z Empikiem

Autor: Empik
Źródło: Empik

Naturalnie, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), niemniej jeżeli istnieje inna ciekawa, pomocna opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać. Stolnica silikonowa to przyrząd bardzo użyteczny w kuchennych pracach (zobacz również – Sprawdzi się wszędzie, a jak posiadasz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmuje mało miejsca, to dzięki swojej elastyczności bardzo łatwo ją przechowywać.