Elektroniczny pastuch to rozwiązanie dla twojego psa, szczególnie jeżeli nie możesz zbudować płotu naokoło domu

Właściciele psów pragną zagwarantować im najlepsze oraz najbezpieczniejsze warunki bytowe. Chcą, by ich zwierzaki równocześnie miały troszkę swobody, przykładowo podczas chodzenia na około budynku. Czasem właściciele nie chcą stawiać kojca dla pupili, alternatywę w podobnych przypadkach stanowią elektroniczne pastuchy.

Elektroniczne obroże oraz pastuchy pomocne przy zwierzakach
źródła

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Opiekunowie psów nieraz martwią się tym, że nie mogą zbudować płotu, a z tej przyczyny ich pupile wyjdą na drogę lub gdzieś uciekną. Powszechnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest budowa kojca, lecz coraz częściej jest też instalowany elektryczny pastuch dla psa – elektroniczne obroże dla psów. To wyjście zdobywa coraz większą grupę zadowolonych użytkowników, ponieważ okazuje się bardzo efektywne. Tak naprawdę to takie niewidoczne ogrodzenie dla psa, dzięki czemu nie może on wyjść poza ustalony teren, bowiem powstrzymuje go sygnał elektrostatyczny. https://sport-dog.pl/pl/c/Niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-DOGtrace/40
To wyjście dla ciebie

Elektryczny pastuch dla psa to rozwiązanie głównie skierowane do średnich oraz sporych psów. Na instalację składają się obroża elektroniczna, akumulator, druty i centralki. Druty tworzące niewidoczne ogrodzenie dla psa możemy zakopać pod ziemią albo po prostu rozłożyć na trawniku. Chociaż pozornie wydaje się, że pies bywa nieogrodzony, w rzeczywistości czworonóg nie może wyjść z posesji. Elektroniczne obroże sprawdzają się także wtenczas, kiedy ma się trudności z psem w czasie przechadzek . Nowoczesny asortyment produktów dla zwierząt proponuje także obroże, które zapobiegają wyciu, gdy pupil pozostaje w mieszkaniu sam.