Do czego najlepiej przydatny jest styropian? Jakie posiada właściwości styropian? Czy ma sens z niego korzystać?

Istnieją możliwości, aby płacić nie aż tak dużo za ogrzewanie. Żeby to osiągnąć trzeba spełnić jeden warunek, oznacza to, iż prace termomodernizacyjne powinny być robione w temperaturze powyżej zera stopni Celsjusza. Oszczędność gotówki na ogrzewaniu, jak również ciepły dom na długi czas z nową, elegancką elewacją zapewni docieplenie budynku najlepszym styropianem.

Styropian to najbardziej ekonomiczny, bezpieczny oraz często używany surowiec izolacyjny, zobacz tu. Kiedyś używany był jedynie w kolorze białym, dzisiaj również popularny jest ten w ciemne kropki, taki z certyfikatami jakości RTQ, jaki jest wystawiany przez Instytut Techniki Budowlanej jako najbardziej ocieplający – srebrnoszary z domieszką grafitu. Świetnie nadaje się, by ocieplać nim nie jedynie ściany, lecz również dachy, podłogi czy fundament.

biały styropian budowlany

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Choć sporo ludzi myśli, że styropian jest materiałem, którym tylko można ocieplać ściany z zewnątrz budynków, to jest to oczywista nieprawda. W rzeczywistości materiał ten służy do całej masy innych zadań, świetnie pokazują to zaślepki styropianowe. Dają one ciągłą izolację termiczną już docieplonej fasady i zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych w miejscu zastosowania mechanicznego zamocowania styropianu przy pomocy łączników mechanicznych, czyli kołków. Dzięki temu można zabezpieczyć główkę trzpienia kołka mocującego dodatkową termoizolacją. To również niweluje mało korzystne zjawisko punktowego wykropienia się pary wodnej, zmniejsza też pojawiające się w tych miejscach z czasem odbarwienia elewacji. Ważne będą też inne elementy, jak regranulat styropianowy.

To spieniony polistyren, to znaczy półprodukt do robienia bloków ze styropianu. Jest on w formie luźnej w postaci granulek o wielkości od dwóch do ośmiu milimetrów. Granulat możemy spieniać na dowolną wagę. Kulki ze styropianu używa się tam, gdzie potrzebna jest duża sprężystość. Granulat, jak również regranulat styropianowy używa się jako surowiec izolacyjno-cieplny.

Zobacz też – http://www.megastyro.pl/ksztaltki-dachowe.html

Dobrze jest używać go do docieplenia ciężko dostępnych miejsc, wolnych w murach metodą wdmuchiwania. Tego typu techniki pomagają jeżeli chodzi o osiągnięcie doskonałych rezultatów w kwestii ocieplenia budowli. Warto poznać niektóre techniki żeby mieć wiedzę w jaki sposób możemy polepszyć termoizolację naszego domu. Wiele firm zajmuje się tego typu usługami.