Czworonóg również może się wyróżniać!

Masa ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania bez zwierzaka. Pies, kot, chomik, czy choćby rybki – często decydujemy się na dzielenie mieszkania nie tylko z rodziną.

Zwierzęta często przejmują po nas pewne nawyki, dlaczego więc nie uczynić ich specjalnymi i sprawić im oryginalnego dodatku?
Czasami, przede wszystkim kiedy robi się nieco chłodniej, na ulicach obserwujemy pieski ubrane w różnobarwne, wzorzyste kubraczki. Właściciele zwierzaków mają na temat ubierania swoich pupili różne opinie, lecz aby nadać swoim ulubieńcom trochę indywidualnych cech wystarczy specjalna obroża. Dawniej sądzono, że jest to dodatek zarezerwowany jedynie dla szczekających czworonogów. Dziś częściej i częściej możemy zaobserwować, że szyje na przykład kotów także zdobi obroża. Czasami kolorowa, w interesujące, modne wzorki, w innych przypadkach bardziej jednolita, a jeszcze innym ozdobiona kolorowymi błyskotkami. Nie ważne jaka, istotne, że spełnia swoją funkcję, a zwierzęta mają swoją własną biżuterię, wyróżniającą je na tle innych. Obroża jest też dobrą metodą na identyfikację czworonoga w przypadku jego ewentualnego zaginięcia. Żaden właściciel nie chciałby przecież utracić przez swoją nieuwagę ukochanego towarzysza. Nie wszystkie są jednak elementem wyłącznie estetycznym. Coraz popularniejsza staje się bowiem obroża – strona www – zapobiegająca przyleganiu pcheł, czy też typowo odrobaczająca. Nawet w ten sposób można więc ochronić swojego pupila przed chorobami. Obroża jest więc nie tylko ładnym gadżetem dla naszego pupila, ale też gwarantuje zabezpieczenie przed jego zaginięciem, a także chroni jego zdrowie.
obroża

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
O ile ubranka dla zwierząt mogą wzbudzać swego rodzaju niesmak, to obroże nikogo obruszać nie powinny.

Jeżeli ktoś nie jest fanem strojenia swoich pupili powinien zakupić obroże choćby po to, by nie narażać się na stres związany z zaginięciem zwierzaka.

Na prezentowanej stronie opublikowano atrakcyjne wątki, jednak sprawdź też pozostałe tematyczne wątki (https://acana.com.pl/karma/popiol-w-karmie-nie-taki-straszny-i-surowy/), ponieważ one również z pewnością Cię zainteresują.

Dużo prościej zidentyfikować znalazcy psa, mającego na obroży medalik z kontaktem do właściciela, prawda?