Cudowny czas uciechy, zabawy karnawałowe czas zacząć.

Gdy idziemy na bal maskowy trzeba zatroszczyć się o kostium przebierańca. Kraina naszej fantazji bywa nieskończona. Zwłaszcza jeśli idzie o bal oraz wcielanie się w rozmaite kreacje, niektórzy bywają fachowcami. Ogólnodostępne stroje na bal przebierańców mogą wyśmienicie wesprzeć w takich zmianach.

stoje karnawałowe

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Maski weneckie na bal maskowy zapewnią wyjątkowy ubiór w czasie balu, jak również w trakcie spotkań okolicznościowych z koleżankami. Maski weneckie są rozpoznawalne we wszystkich zakątkach świata, znane są ze swojego piękna, kunsztu wykonania i przede wszystkim z historii.

Głównymi wielbicielami są mieszkańcy Wenecji.

Nie nie jesteś pewien, czy proponowany artykuł jest tym, czego szukasz? Odpowiedź brzmi: tak – ponieważ te rzetelne informacje mają ważne dane. Wejdź tutaj i przekonaj się sam.

W czasie karnawału wszyscy zakładali i chodzili w maskach. Owe maski tuszowały zróżnicowanie między mieszkańcami, pozwalały zasłonić własną twarz. Mieszkańcy nie poznając się nawzajem, nie mogli się osądzać i wszyscy byli równi. Jeżeli przyglądniemy się weneckim maskom to zobaczymy, że jest ich kilka rodzajów.

Najbardziej standardowa to maska nazywana bautą – zakrywa ona całą twarz. Osoba ją posiadająca mogła zachować tajemniczość; sprawdź – Bauty nie trzeba było ściągać nawet pragnąc się napić się czy zjeść. Powszechne są również maski nazywane columbiną, które zasłaniają tylko oczy, nos i policzki. Charakterystyczna maska wenecka, medico della peste z dziobem, była początkowo zakładana przez medyków.

Kostiumy karnawałowe

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

Wypychali oni ten dziób roślinami leczniczymi i farmaceutykami mającymi chronić ich przed chorobami, od chorych którymi się opiekowali. Z początku były białe, dopiero potem zaczęto je zdobić. Ciekawą maską była moretta, w przeciwieństwie do poprzednich nie była wiązania z tyłu głowy, lecz miała swego rodzaju guzik od wewnątrz, który człowiek trzymał w ustach.

Jeżeli prezentowany artykuł pochłonął Cię zupełnie, to zobacz też inny polecany wpis (http://krematoriumgloria.pl/), który zapewne posiada nie mniej pasjonujące informacje.

Nosząc taką maskę nie można było więc się odzywać. W tej chwili na rynku dostępne są różnorodne śliczne maski weneckie.