Spuszczele – w jaki sposób zabezpieczyć drewno przed niniejszymi owadami oraz jak sobie poradzić, kiedy spuszczele już zainfekowały budynek

Spuszczele są jednym ze szkodników drewna, jaki może zagnieździć się tak samo w pojedynczych wyrobach z drewna, jak też w całych budynkach, a wówczas zwalczanie spuszczela jest już znacznie cięższe. Czym wyróżnia się niniejszy owad i co robić, kiedy spostrzeżemy jego obecność? Rozpocznijmy od tego, że spuszczele to jedne z najgroźniejszych szkodników, jakie należą do chrząszczy należących do rodziny kózkowatych. Atakują jedynie martwe drewno, a więc takie, które zostało wycięte. Może to być tak samo drewno krajowe, jak też gatunki z zagranicy, na przykład modrzewie.

spuszczel

Autor: born1945
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza zagrożone są drewna trzymane na słonecznych terenach. W tym miejscu spuszczele rozwijają się błyskawicznie. Nie tylko doprowadzają do niszczenia drewna, ale również sprawiają, że jest bardziej podatne na spalenie, gdyż je wygryzają. W jaki sposób można pozbyć się niniejszego szkodnika? Najlepiej jest nająć firmę, jaka oferuje usługi ddd, aby mieć pewność, iż całkowicie pozbędziemy się owadów – zobacz w czym możemy Ci pomóc. Indywidualne działania mogą nie zapewnić spodziewanych efektów, ponieważ niestety spuszczele są ciężkie do zlikwidowania.

Mają odporność na czynniki mechaniczne i preparaty chemiczne. Jakie działania w takim razie stosują specjalistyczne firmy? Najczęściej nagrzewają drewno do temp. około pięćdziesięciu stopni, co nie wywołuje ani wysychania, ani zniekształcania drewna, lecz za to skutecznie eliminuje nie tylko jaja i larwy, ale również dorosłe osobniki spuszczeli. Można również poddać drewno działaniu niższych temp., ale niniejsze zabiegi potrzebują o wiele więcej czasu. Aby nie martwić się kłopotem, którym jest zwalczanie spuszczela, najlepiej jest stosować środki zapobiegawcze, a mianowicie wybrać drewno, w jakim nie może się zagnieździć; dowiedz się więcej.

Możemy również przeprowadzić głębokie nasycanie drzewa odpowiednimi środkami chemicznymi, jednakże nie jest to możliwe do zrealizowania w przypadku między innymi stojących budowli.

Kiedy stwierdzisz, że warto poznać większą ilość danych związanych z podnoszoną tu tematyką, zerknij na źródło – w tamtym miejscu odnajdziesz analogiczne zagadnienia.

Sprawdzi się tutaj wyłącznie regularna kontrola oraz przypilnowanie, aby do wszelakich prac remontowych nie wykorzystywać starego drewna z innych budowli, jeśli nie zostało wcześniej poddane dezynfekcji, gdyż sami możemy doprowadzić do niemiłych konsekwencji.