Razowe muffiny – z jakiego powodu warto je zrobić?

Wiele wypieków jest smacznych, ale z reguły nie odpowiadają osobom, które starają się dbać. Na przykład klasyczne babeczki są w stanie wyraźnie wpłynąć za krągłości sylwetki. A że są bardzo pyszne, to niełatwo przestać je pochłaniać. Na jednej właściwie nie da się skończyć.

muffiny

Autor: Lisa
Źródło: http://www.flickr.com

Z pomocą na szczęście przychodzą podobne wypieki w nieco zmodyfikowanej wersji. To właśnie tego rodzaju muffiny są sposobem na dużo bardziej zdrową przekąskę. Jakimi jeszcze plusami mogą poszczycić się razowe muffiny? Z jakich powodów warto je zrobić?. Jak wspomnieliśmy, babeczki razowe są mniej tuczące od tradycyjnych. Bez wyrzutów sumienia możesz sobie pozwolić na pochłonięcie dwóch czy trzech babeczek, nie obawiając się o to, że skutki posiłku będą widoczne w biodrach. Ponadto muffiny warto udekorować pyszny otrębami.

Taki dodatek to często stosowany element zdrowego jadłospisu. Są nie tylko niskokaloryczne, ale jeszcze oczyszczają organizm i są źródłem wielu cennych składników mineralnych i witamin. Kolejna mocna strona babeczek to fakt, że można się nimi mocno najeść. To sprawia, ze razowe muffiny są idealną przekąską na przykład w trakcie pracy. Pozwalają na to, by w mig się posilić i zyskać energię na kolejne godziny. Jednak tak samo dobrze sprawdzają się jako przekąska na spotkanie z przyjaciółmi.

muffiny

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto babeczki w wersji razowej są łatwe do przyrządzenia. Możesz je zrobić w wolnej chwili i cieszyć się ich smakiem podczas wieczornego wypoczynku. To perfekcyjny pomysł też z tego powodu, że babeczki szczególnie pysznie smakują wtedy, kiedy są wciąż świeże i miękkie. Mogą posiadać też płynny środek, który sprawia, że ich jedzenie (pizza dębica) to niezapomniane kulinarne przeżycie. Możesz być pewna, że cudowne babeczki zasmakują wszystkim, którzy tylko będą mieli to szczęście, aby ich spróbować.