Jak wybrać właściwą paszę dopasowaną do wymagań starszego konia? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie wskazówki!

Odpowiednio dobrana pasza dla konia praktycznie w każdym wieku zdecydowanie jest niezwykle ważna – szczególnie jest tak w przypadku koni starszych.

Wtedy organizm konia (zobacz co ma do zaoferowania nadwigrami.pl hodowla koni sportowych) zazwyczaj nie jest już w stanie samodzielnie wytworzyć wszystkich składników potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania, zatem konieczna jest właściwa suplementacja. Sprawdź, które pasze najlepiej sprawdzą się w wypadku starszych koni!
Po co starszemu zwierzęciu specjalna pasza?
W wypadku starszych koni w ich organizmie zachodzi szereg niekorzystnych zmian – na przykład znacznie spowalnia się proces trawienia, możliwość trawienia wszystkich elementów pożywienia, a również zdolność do przyswojenia przez organizm wszelkich wartościowych elementów zawartych w paszy. Jednocześnie u starszych zwierząt obserwuje się dla przykładu zmniejszanie zdolności do metabolizowania cukrów znajdujących się w paszy, co może doprowadzić do odłożenia się w przewodzie pokarmowym różnych substancji, które w efekcie mogą doprowadzić przykładowo do powstawania kolek u zwierzęcia. Odpowiednio dobrane pasze dla koni starszych z pewnością będą w stanie zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom.
biznes

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Którą paszę wybrać?
Pasze dla koni starszych z pewnością muszą zawierać przede wszystkim zmniejszoną ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, iż będzie się ona odkładała w organizmie zwierzęcia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się większą ilość danych na ten wątek, to znajdziesz je zapewne po przejściu do wpisu (zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-ULTRADZWIEKOWE/108), gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

Jednocześnie pasze dla koni starszych zawierają dużo łatwo przyswajalnego białka, które znacząco wspomaga organizm konia w regenerowaniu na co dzień.

Niezbędne są również wszelkiego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym niewątpliwie koń będzie się czuł znacznie korzystniej w ostatnich latach swego życia.