W jakiego typu miejscach odszukamy ogromniaste wanny z hydromasażem, to jest po prostu jacuzzi

Kiedyś nasze prababcie kąpały się w ogromnych i nielekkich baliach, które napełniano gorącą wodą warzoną na blasze kuchni opalanej drewnem sosnowym. Z kąpieli nie korzystano tak często jak obecnie i nie były one traktowane jako typowy rytuał, ale raczej jako cosobotnia konieczność. Wystarczy wyciągnąć rękę po pozycje z zakresu historii obyczajowości, aby unaocznić sobie, że na przestrzeni stuleci brud towarzyszył obywatelom Europy znacznie częściej niż czystość. Przełom XX i XXI stulecia przyniósł rewolucyjne zmiany i ludzie współcześni zaczęli zażywać kąpieli równie często jak starożytni Grecy.

jacuzzi

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nowoczesnych wynalazków znacznie ułatwiającym zaznawanie kąpieli jest jacuzzi. Najprościej rzecz biorąc jest to dość spora balia, ale nie taka całkiem normalna. Po nalaniu wody oraz włączeniu odpowiedniego mechanizmu, spod lustra wody zaczynają wydobywać się bąble powietrza. A ten widok pozostaje nam już bardzo dobrze znany z zagranicznych filmów, kiedy to w najważniejszej scenie podpici bohaterowi rozluźniają się w takiej wielkiej wannie z literatką wykwintnego szampana w dłoni.

Jacuzzi będzie miał w swoim domu każdy finansista, który uwielbia wodne sporty i w każdej wolnej chwili udaje się na basen. Ponieważ zarabianie monet nie stanowi dla niego jakiegokolwiek problemu, może urządzić swoją łazienkę wedle własnej weny twórczej. Taka balia z bąbelkami zamontowana na parterze, a najprawdopodobniej nawet jeszcze na pierwszym poziomie, będzie dumnie prezentować się w domu zamożnego przedsiębiorcy. Koniec końców każdemu należy się krótka, późnopopołudniowa chwila relaksu. A dodatkowo goście, którzy zjawiają się na niedzielnego grilla będą zachwyceni możliwością takiej niecodziennej kąpieli – więcej na stronie

Jacuzzi to inaczej balia (lub mały basen) z funkcją masażu wodnego. Przydaje się zatem we wszystkich dużych hotelach czy ośrodkach spa. Stanowi niewątpliwy atut, który koncentruje klientów uwielbiających luksusy i niespodzianki. Kto przyjeżdża do kurortów liczy na krzynę komfortu rodem z Paryża, no i relaksu, bo przecież w takich celach wyjeżdża się na wakacje.

Te ciekawe posty mają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Więc idź do strony pompa do wody i tam rozkoszuj się nowymi tematami.

A w ogromnych ośrodkach wypoczynkowych jacuzzi coraz bardziej zaczyna łączyć się z łazienkę. Tak więc korzystając z tego typu przedmiotów udostępnionych dla ogółu gości hotelowych, warto zachować wszystkie środki ostrożności, aby później nie żałować i nie powrócić do domu z jakąś infekcją.