W jaki sposób przygotować się do polowania? O czym należy wiedzieć? Jakie zasady powinien mieć dobry myśliwy?

Łowiectwo to szereg przemyślanych i skoordynowanych działań, które mają na celu jak najbardziej racjonalne gospodarowanie zwierzyną. Odnosi się to do zasad ekonomii, lecz też zgodnie z założeniami ochrony natury oraz gospodarką rolną oraz leśną. Współczesne łowiectwo jest definiowane w bardziej szerokim kontekście, ponieważ opisuje się je jako gospodarka łowiecka.

jeleń

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Do takich pojęć można zaliczyć hodowanie oraz chronienie zwierzyny, a także zdobywanie jej w czasie polowań oraz odłowów. Z zagadnieniem łowiectwa nierozerwalnie wiąże się myślistwo. Czasami te dwa pojęcia są używane zamiennie. Aby we właściwy sposób być przygotowanym do polowania należy posiadać odpowiednie wyposażenie, jakie dadzą nam fachowe sklepy. Znajdziemy więc w takich miejscach dajmy na to bronie myśliwskie czy spodnie myśliwskie. Łowiectwo w dzisiejszym kształcie nie ma zbyt długiej historii, lecz historie “łowów”, czyli polowań, biorą się już z czasów człowieka pierwotnego. Łowy to jedne z najważniejszych prac pierwotnych ludzi i to przez wiele tysiącleci.

Nie było w tamtych czasach tego typu pojęć jak “własność”, dlatego też zwierzęta nie należały do żadnego właściciela. Polowania stanowiły główne źródło utrzymania jak i przeżycia tamtejszej ludności, gdyż poza pożywieniem można było w ten sposób pozyskać skóry na okrycia albo też rogi na najprostsze, ale istotne narzędzia. Na przestrzeni wieków zaszło wiele zmian, a z powodu trzebienia puszczy albo rozwoju rolnictwa, polowania przestały był podstawowym zajęciem ludzi. Były po prostu świetne do wykazania swojej siły, zręczności oraz męstwa w bezpośrednich pojedynkach z dziką zwierzyną. Poczynając więc od mniej więcej 10 wieku łowy zaczęły być przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów albo duchowieństwa.

myśliwi konno

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś wszyscy możemy brać udział w polowaniu, rzecz jasna musimy jednak przestrzegać przyjętych reguł.

Ten najnowszy artykuł (http://www.pischool.pl/kursy-jezykowe-dla-dzieci/) ?podoba Ci się To rewelacyjnie, ponieważ na nowej witrynie przygotowaliśmy dla Ciebie więcej takiego rodzaju informacji.

Osoba, która się do tego nie stosuje zwana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, jaki szkodzi przyrodzie. By być gotowym na takie łowy trzeba zaopatrzyć się w dobrym sklepie we wszystkie potrzebne rzeczy, jak na przykład kurtki myśliwskie.