Pielęgnacja czworonoga

Niekiedy bardzo trudne jest utrzymanie psa w odpowiedniej czystości. Regularne dbanie o pupila służy nie tylko urodzie, lecz także higienie, zdrowiu i ochronie przed pasożytami. Do pielęgnacji podstawą jest grzebień, szczotki i szampony dla psów, koniecznie dobrze dopasowane do sierści psa. Gdy brud i nieprzyjemne zapachy trzymają się naszego psa, kąpiel staje się koniecznością.

To jednak nie może dziać się często, normalnie starczą dwie lub trzy kąpiele rocznie. Można wtedy użyć tylko specjalne szampony dla psów (sprawdź akcesoria dla psów sklep internetowy e-hunter) (sprawdzone szampony dla psów znajdziesz tu). Pupila nie należy myć normalnymi szamponami, ponieważ pH skóry zwierząt jest inne, a nieodpowiedni źle dobrany specyfik może spowodować podrażnienia. Psi fryzjer albo weterynarz są pomocni przy obcinaniu pazurów. Kto chce wykonać to osobiście, właściwym narzędziem są specjalne nożyczki albo cążki do pazurów. Gdy obcina się pazury już od wieku szczenięcego najlepszym sposobem przyzwyczajenia psa do tego zabiegu – sprawdź ofertę sklepu zoologicznego.

Autor: www.Future-Toys.pl

koty to bardzo czyste zwierzątka. Myją się by ich sierść była czysta i ładnie pachniała. Często zdarza się, że kota należy umyć. Do tego używać należy tylko szamponów dla kotów. Pomogą one we właściwej pielęgnacji skóry i sierści naszego pupila. Warto jednak pamiętać o cyklicznym czesaniu – szczotki dla kotów to konieczność. Regularnie u kotów trzeba przeprowadzać czyszczenie uszu, jak również przeprowadzać pielęgnację oczu. Kotom domowym należy także obcinać pazury. Zabieg nie jest skomplikowany, ale wymaga ostrożności. służą nam do tego specjalne nożyczki do kocich pazurów.

Każdy właściciel psa czy kota ma zadanie utrzymania go w najlepszym zdrowiu. Internetowy sklep zoologiczny pomoże Ci w wyborze odpowiednich akcesoriów. Nie jest to zbyt trudne, ponieważ nasi czworonożni przyjaciele są na ogół bardzo mocnymi i odpornymi zwierzętami. Stąd wystarczy codziennie rano sprawdzić, czy zwierzak jest w dobrej formie: ma połyskliwą sierść, jest wesoły i ma zimny nos. Wszystkie odchylenia od normy powinny być konsultowane z lekarzem.